YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silivri'de skandal!
Silivri Cezaevi'nde görev yapan bir gardiyanın tutuklulara uyuşturucu servisi yaptığı iddia edildi.
Silivri'de skandal!
16 Mart 2012 / 08:59 Güncelleme: 16 Mart 2012 / 09:04

Ergenekon ve Balyoz tutuklusu emekli generallerin de kaldığı Silivri Cezaevi'nde zehir skandalı. Dolabında esrar bulunan gardiyanın tutuklulara uyuşturucu servis ettiği iddia ediliyor

Türkiye'nin yüksek güvenlikli ve en büyük cezaevlerinden Silivri, uyuşturucu skandalıyla çalkalanıyor. Jandarma geçen cuma cezaevi genelinde arama yaptı. İçerisiyle dışarısıyla arasında bağ olan görevli bütün personelin de dolapları didik didik arandı. Narkotik köpeklerinin de görev aldığı aramalarda Silivri 4 No'lu L Tipi Cezaevi infaz koruma memuru Erkan U.'nun (32) dolabından 5 paket esrar çıktı.

GARDİYAN TUTUKLANDI

Hakkında hemen işlem başlatılan Erkan U., Silivri Adliyesi'ne gönderildi. Nöbetçi savcıya ifade veren infaz koruma memuru hakkında 'Cezaevine uyuşturucu madde sokmaktan' işlem yapılması ardından tutuklanarak memurların kaldığı Paşakapısı Cezaevi'ne gönderildi.  Erkan U.'nun cezaevine soktuğu paketler halindeki uyuşturucuyu içeride kalan tutuklu ve hükümlülere para karşılığı servis ettiği öne sürülüyor.

'ŞOK' ARAMALAR YAPILIYOR

Yaklaşık 12 bin tutuklunun kaldığı, aralarında Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu Silivri Cezaevi'nde jandarma timleri tarafından bu tür aramaların yapıldığı öğrenildi. Personeli kapsayan bazı aralamaların da sık olmamakla birlikte baskın şeklinde yapıldığı öğrenildi.

SORUŞTURMA GİZLİ

Silivri 4 No'lu L Tipi Cezaevi'nden yapılan açıklamada ise, 'Cezaevinin içinde olan bir olayı paylaşmamız yasak. İçeride yapılan gizli soruşturmayla ilgili bilgi veremeyiz. Konu hakkında Ankara Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü gereken açıklamayı yapacaktır' denildi. AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler