YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silivri'de 'Ergenekon' hazırlığı
Silivri'de 'Ergenekon' hazırlığı
31 Temmuz 2013 14:46
Ergenekon davasında mahkemenin kararını açıklayacağı 5 Ağustos’taki duruşma öncesi Silivri Cezaevi çevresinde önlemler alınmaya başlandı.

Ümraniye’de 12 Haziran 2007’de bir gecekonduda 27 adet el bombasının bulunmasıyla başlayan Ergenekon davasında sona gelindi.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek ve gazeteci Tuncay Özkan’ın da aralarında bulunduğu 66’sı tutuklu 275 sanığın yargılandığı Ergenekon davasında, 5 Ağustos’ta kararın açıklanması bekleniyor. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Cezaevi’ndeki duruşma salonunda 20 Ekim 2008’de başlanan davada bugüne kadar 320 duruşma görüldü.

5 Ağustos’ta yapılacak 321. duruşmada ise mahkeme kararının açıklanması bekleniyor. Ergenekon davasındaki kritik duruşma öncesi çeşitli sivil toplum örgütleri, duruşma günü Silivri’de toplanmak için çağrıda bulundu. Kalabalık grupların toplanmasının beklendiği Silivri Cezaevi önünde günler öncesinden önlemler alınmaya başlandı. Cezaevinin çevresi barikatlarla kapatıldı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler