YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silivri'de domuz gribi
Silivri'de domuz gribi
19 Kasım 2009 12:06
Cezaevinde görevli 35 askerde H1N1 virüsü tespit edildi

Ergenekon sanıklarının tutuklu bulunduğu Silivri'de görevli 35 askerde domuz gribi tespit edildi.

Ergenekon davası sanıklarının tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nde yüksek ateş şikâyetiyle doktora başvuran ve A gribi olduğu belirlenen 35 asker karantinaya alındı

A gribi (domuz gribi) virüsünün son durağı Silivri Cezaevi... Cezaevinde görevli bir asker, yüksek ateş şikâyetiyle doktora başvurdu. Muayene sonrasında elde edilen bulgular, askerin A gribi virüsü taşıdığını ortaya koydu. Bunun üzerine asker tedavi altına alındı.

TABURDA ALARM DURUMU

Kısa süre içinde, Silivri Cezaevi'nde görevli 34 asker daha benzer şikâyetlerle hastaneye başvurdu. Bu askerlerin tümünde A gribi virüsü saptandı. Silivri Cezaevi Tabur Komutanlığı, acil koduyla alarm seviyesine geçti. İç ve dış görevleri iptal edilen askerler, hazırlanan özel bir koğuşta, karantinaya alınarak tedavi edilmeye başlandı. Bu arada, A gribine yakalanan askerlerden bazılarının Ergenekon duruşmalarının görüldüğü mahkeme salonunun güvenliğinden sorumlu olduğu öğrenildi.

HERKESE TEST YAPILACAK

Cezaevi Tabur Komutanlığı, virüsün yayılmasını engellemek için sıkı önlemler aldı. Bir genelge yayımlanarak tüm askerlerin maske ve eldiven takması ve ellerini sık sık yıkaması şart koşuldu. Ayrıca koğuşların dezenfekte edilmesi için çalışma başlatıldı. Hastalığın diğer askerlere ve personele bulaşıp bulaşmadığının netlik kazanması için cezaevinde görevli tüm askerlere test yapılması kararlaştırıldı. Durum, Jandarma Genel Komutanlığı'na da bildirildi. Önümüzdeki günlerde, cezaevinde görevli askerlerin tümünün aşılanması bekleniyor. Ancak aynı cezaevinde yatan mahkûmların aşı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Sabah

af cıkmalı
 // gamze deniz
bu gidişle isyanlar yakındır, cezaevleri dolu. af cıkmalı....
19 Kasım 2009 14:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler