YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silahları anneler susturacak
Silahları anneler susturacak
14 Şubat 2013 15:55
Emine Erdoğan, "Türkiye'de terör sorunu annelerin yüreklerini ortaya koymasıyla çözüme kavuşabilir ve kavuşacaktır" dedi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen AK Parti 24. Dönem Milletvekili Eşleri Toplantısı'nda, milletvekili eşlerinden hükümetin terörü sona erdirmek için yaptığı çalışmalara destek istedi.
 
Terörden en fazla zararı kadınların gördüğünü, en büyük acıyı annelerin, eşlerin, nişanlıların yaşadığını söyleyen Emine Erdoğan, şöyle devam etti: "Türkiye'de terör sorunu annelerin yüreklerini ortaya koymasıyla çözüme kavuşabilir ve kavuşacaktır. Anneler, tüm kadınlar eğer bu sürece yüreklerini koyarsa eğer bu süreçte görev alırsa vazife alırsa inanın o silahlar artık susacaktır.
 
Sizlerden milletvekili eşleri olarak, anneler olarak, hanımlar olarak bu sürece mümkün olan en büyük katkıyı vermenizi rica ediyorum. Silahların susması, akan kanın durması, annelerin gözyaşlarının artık dinmesi için samimiyetle kararlılıkla cesaretle meseleye eğilmenizi istiyorum''
 
Bizler susarsak sabotajcıların sesi çıkar
 
Emine Erdoğan, milletvekili eşlerinden terörün çözümüne ilişkin süreçte yapılanları ulaşabildikleri herkese anlatmalarını isteyerek, ''Eğer bizler susarsak inanın o zaman sabotajcıların sesi çıkar. Bizler susarsak savaş çığırtkanları konuşur, silahların dili süreçlere egemen olur'' dedi.
 
 
AA
Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler