YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silah tutukluluk yaptı
Silah tutukluluk yaptı
29 Mart 2010 17:29
Haydar Dümen'in ofisine silahla giren şahıs gözaltına alındı

Posta Gazetesi köşe yazarı Dr. Haydar Dümen'in ofisinde silahlı bir kişi gözaltına alındı. Şahsın silahını ateşlemek istediği, tutukluk yapınca etkisiz hale getirildiği öne sürüldü.
 

Olay 15:00 sıralarında Dr. Haydar Dümen'in Cihangir'deki bürosunda meydana geldi. Dümen içeride iken büroya gelen silahlı şahıs, ateş etmek istedi. Silahı tutukluluk yapan şahıs gözaltına alındı.

Haydar Dümen: Ben taciz yapacak yaşta mıyım ?

Yazar-doktor Haydar Dümen'i öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Hüseyin A., Dümen'i taciz nedeniyle vurmak istediğini söyledi. Haydar Dümen ise Asayiş Şube Müdürlüğü çıkışında, basın mensuplarının, hakkındaki taciz iddiasına yönelik, "Ben taciz yapabilir miyim? Ben taciz yapacak yaşta mıyım?" dedi.
 

Yazar-doktor Haydar Dümen'i Cihangir'deki yazıhanesinde öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen Hüseyin A., önce Karaköy polis merkezine, ardından Beyoğlu Araştırma Amirliği'ne götürüldü. Hüseyin A.'nın, cinsel bir sorunu olduğunu belirterek randevu aldığı, daha sonra da Dümen ile görüşmek için yazıhanesine gittiği öğrenildi. İddiaya göre Hüseyin A., kendisinden muayene parası istenmesi üzerine ruhsatsız silahını çıkardı. Görevliler, Hüseyin A.'yı elindeki silahını aldıktan sonra etkisiz hale getirip polise haber verdi. Yazıhaneye gelen polisler, Hüseyin A.'yı önce Karaköy polis merkezine, daha sonra da Beyoğlu Araştırma Amirliği'ne götürdü.
 

Bu sırada olası bir saldırıdan kurtulan Haydar Dümen, polis nezaretinde Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Saldırgan Hüseyin A. da işlemlerinin tamamlanmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlı Hüseyin A., "Neden vurmak istedin?" şeklindeki sorulara "Tacizden" cevabını verdi.
 

Haydar Dümen, Asayiş Şube Müdürlüğü çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Yaklaşık bir aydır belirli mihrakların aleyhinde yayın kampanyası başlattığını ifade eden Dümen, "Bu çok acı. Benim ne mesleğime ne onuruma yakışan bir şeydir" dedi. Ölüm tehditleri aldığını ve bir ay önce bu konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Dümen, bunlardan birinin de bugüne rastladığını söyledi.
 

Birilerinin gündem oluşturmak ya da büyük bir oyunun parçası olarak böyle bir oyun oynandığını kaydeden dümen, "Benim hiç bir şeyle sorunum olmadığını Türk halkı biliyor." dedi. Basın mensuplarının, taciz iddiasını sorması üzerine Dümen, "Bu suçlamalar dünyanın en kolay şeyi. Ben taciz yapabilir miyim? Ben taciz yapacak yaşta mıyım? Ben taciz yapacak kimlikte miyim?" dedi. Dümen, olayın nasıl olduğuyla ilgili soruları cevaplamadı.
 

Taksim'de bir süre telefonculuk yaptıktan sonra bir kaç yıldır işsiz olduğu öğrenilen Hüseyin A.'nın, Almanya'daki bir arkadaşının eşiyle birlikte vajinusyus tedavisi için Haydar Dümen'e geldiklerini söylediği öğrenildi. Zanlının daha sonra "Almanya'ya döndüklerinde eşi, arkadaşıma, Haydar Dümen tarafından taciz edildiğini söylemiş. Bunun üzerine eşiyle tartışarak ayrılmışlar. Arkadaşım bana bin TL göndererek yazıhanesine gidip kendisini korkutmamı istedi. Ben de yazıhanesine gidebilmek için cinsel bir rahatsızlığım var bahanesiyle randevu aldım." dediği iddia edildi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler