YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silah ruhsatı başvuruları online
Silah ruhsatı başvuruları online
01 Mart 2010 17:21
Pasaport ve trafik tescilde 'online' dönemi

Türkiye'de ilk kez pasaport, trafik tescil ve silah ruhsat işlemlerinin başvuruları online olarak Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde yapılabilecek. Vatandaşlar artık sıra beklemeden internetten randevu alarak işlemlerini yapacak. Ayrıca vatandaşlar, internetten istediği plakaları da seçebilecek.
 

Online uygulamayla ilgili olarak Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Servet Sarıçiçek ilçe emniyet müdürlüğünde bilgi verdi. 1 Mart 2010 tarihinden itibaren Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde trafik tescil, pasaport ve silah ruhsat işlemlerinin başvurularının online olarak yapılacağını belirten Sarıçiçek, bu işlemlerin www.besiktas.iem.gov.tr  web sayfasından yapılabileceğini söyledi.
 

Eski uygulamada emniyete gelen vatandaşların sıramatikten sıra alarak uzun süre beklediklerini ve bu bekleme neticesinde hem devletin hem de vatandaşların zaman ve mekan kaybına neden olduğunu kaydeden Sarıçiçek, online başvuruların faydalarını şöyle sıraladı: "Evden, işyerinden veya cep telefonundan web sayfamıza girmek suretiyle randevu alınabilecek. Randevu saatini vatandaşlarımız kendisi belirleyebilecek. Dosyalar işlem yapmak üzere randevu saatinde hazır hale getirilecek ve zaman kaybı önlenmiş olacak. Araç ve insan yoğunluğu azalacak. Yeni plaka kaydında vatandaşlarımız plakasını web sayfamızdan seçebilecek."
 

İnternet sayfasından yeni sistemi uygulamalı olarak anlatan Sarıçiçek, Beşiktaş'ın pilot bölge olarak seçildiğini kısa zaman içinde uygulamanın tüm İstanbul'a yayılacağını ifade etti. 
 

Uygulamayı haber alan ancak eski sistem ile pasaport başvurularını yapan vatandaşlar, uygulamanın çok güzel olduğunu, bu sayede emniyette bekleme yapmaktan kurtulacaklarını söyledi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler