YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silah fabrikası müdürüne yapılan operasyon böyle görüntülendi
Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü M.T., “casusluk” suçlamasıyla Ankara’da tutuklandı. M.T.’nin polisler tarafından yakalanma anını içeren görüntüler ortaya çıktı.
Silah fabrikası müdürüne yapılan operasyon böyle görüntülendi
09 Nisan 2016 / 10:05 Güncelleme: 09 Nisan 2016 / 10:17

Edinilen bilgilere göre, Kırıkkale MKE’ye bağlı Kırıkkale Silah Fabrikası'nın müdürü M.T., fabrikada Ar-Ge çalışmaları yapılarak tamamlanan MP-5 marka silahın çizim ve üretim planlarını 200 bin TL karşılığında, MPT-76 marka silahın çizim ve üretim planlarını ise 300 bin ABD Doları (yaklaşık 855 bin lira) karşılığında, ABD'deki bir firma yetkilisi K.K.’ye satmayı teklif etti.

K.K.’nin olayı emniyet birimlerine ihbar etmesi üzerine harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıyı saat 19.00 sıralarında suçüstü yakaladı.

Zanlının satmayı planladığı belgeler karşılığında talep ettiği paralar Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından seri numaraları tutanakla tespit edilerek K.K.’ye teslim edildi. Zanlı ile K.K.’nin alışverişi gerçekleştireceği noktaya önceden intikal eden emniyet güçleri zanlıyı suçüstü yakaladı.

Zanlının polis ekipleri tarafından yakalanma anının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, M.T’nin elinde bir çantayla lokantadan çıktığı, bu sırada iki polisin M.T.’nin koluna girdiği görülüyor. 

Adalet
 // Fatih
Bu demokrasi kanunlarıyla memlekette şeytanlar daha çok cirit atar daha çok vatan satar,daha çook gariban halkımın emeğini sömürür...
09 Nisan 2016 Cumartesi 12:02
 // Hasan
Değerli devlet büyüklerimiz sizlerden özellikle ricam lütfen idam cezasını getirin....
09 Nisan 2016 10:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler