YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Şike'de yeni açıklama
'Şike'de yeni açıklama
20 Temmuz 2011 12:25
İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), son haftalarda gündemden düşmeyen futbolda şike iddiaları konusunda bir açıklama yaptı...

İGİAD'dan yapılan yazılı açıklamada, özellikle sanat ve spor gibi bir toplumu derinden etkileyen ve kitleleri peşinden sürükleyen bu alanların son derece şeffaf bir yapı dahilinde bulunmaları gerektiğinin altı çizildi. Sporun geniş insan topluluğunu ilgilendirdiği, bu yüzden de bu alanda bulunan yöneticilerin, yetkililerin, sporcuların, hatta spor medyasındaki kişilerin kendi şahıslarını temsil etmediği, büyük bir kurumsal sorumlulukla ve ciddiyetle işlerini tatbik etmeleri gerektiği kaydedildi.

Açıklamada, şu an soruşturma olduğu ve kesinleşmiş bir suç olmadığı da hatırlatılarak, ''Artık bu kirli döngüye neşter vurulmalı ve tedavi edilmeli'' denildi. 

İGİAD açıklamasında, sporun içinde faaliyet gösteren her kurumun ve kişinin sosyal sorumluluğunu unutmayarak yapılan iş ve süreçlerinin ahlak zeminine oturtulması ve hukuka uygun hareket edilmesi gerektiği belirtildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler