YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şikede sürpriz ifade...
Şike iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmada tutuklu bulunan teknik direktör Bülent Uygun'un eşi Gamze Uygun, sanık olarak ifade verdi.
Şikede sürpriz ifade...
05 Ağustos 2011 / 13:33 Güncelleme: 05 Ağustos 2011 / 13:39

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan ve sözleşmesi feshedilen Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un ayrı yaşadığı eşi Gamze Uygun, savcılıkta ''tanık'' olarak ifade verdi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine avukatı Tolga Karaca ile gelen Gamze Uygun, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk ile yaklaşık yarım saat görüştü.

Gamze Uygun, adliyeden ayrılışı sırasında basın mensuplarının soruların yanıtsız bırakırken, avukatı Karaca, müvekkilinin ayrı yaşadığı eşine gönderdiği ve basına yansıyan mesajlarla ilgili ''tanık'' olarak savcılığa çağrıldığını söyledi.

Savcı Berk'in müvekkiline tanıklıktan çekilme hakkı olduğunu, isterse konuşmayabileceğini hatırlattığını belirten Karaca, müvekkilinin buna rağmen tanıklık yapmak istediğini ve onun üzerine bilgisine başvurulduğunu anlattı.

Avukat Karaca, müvekkilinin ayrı yaşadığı eşini suçlayıcı nitelikte ifade vermediğini, mesajların da sinirli oldukları bir anda birbirlerine yazdıkları mesajlar olduğunu söylediğini aktardı.

Uygun ve avukatı Karaca, daha sonra adliyeden ayrıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler