YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te PKK operasyonu
Siirt'te PKK operasyonu
23 Kasım 2011 13:53
Terör örgütü PKK'ya bir darbede Siirt'te vuruldu...

Siirt Valiliği, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişinin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda örgütsel dokümanlar ele geçirildiğini bildirdi.

Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunarak yolları, çöp konteynerleri ve taşlarla trafiğe kapatan, havai fişekli, molotoflu ve taşlı saldırılarda bulunan kişilere yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldığı belirtildi.

Söz konusu çalışma kapsamında terör örgütünün il ve ilçe merkezlerine yönelik eylem planları doğrultusunda, kırsal alanda örgüt mensupları tarafından eğitim aldığı iddia edilen şüphelilerin yakalanması için operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, A.Ç, N.E, R.T, M.K, A.A, H.E, Ş.T, F.Ç, E.P ve B.B'nin Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alındığı kaydedildi.

Şüphelilerin ikamet ve üzerlerinde yapılan aramalarda bazı bilgisayar, cep telefonu ve telefon hattı kartlarına el konulduğu bildirilen açıklamada, örgütsel dokümanların da ele geçirildiği vurgulandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler