YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te karakola saldırı, asker sokağa indi
Kobani protestoları nedeniyle Siirt'te büyük gerginlik yaşandı. Uzun namlulu silahlarla karakola ateş açıldı. Valilik'ten gelen açıklamaya göre ise, asker görev başında.
Siirt'te karakola saldırı, asker sokağa indi
08 Ekim 2014 / 21:53 Güncelleme: 08 Ekim 2014 / 21:56

Siirt'te şehir merkezindeki bir polis karakoluna uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Kobani protestolarında çıkan olaylar yurt genelinde giderek tırmanıyor. IŞİD'e tepki bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler sırasında Cumhuriyet Karakolu önündeki asker ve polislere pompalı tüfekle ateş açtı.

Uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı sonrası karakol önünde bulunan 1 polis ve 1 asker yaralandı.

Uzun namlulu silahlarla ateş açıldı

Yeni Mahalle'de bulunan polis karakoluna akşam saat 20.00 sıralarında kimliği belirsiz kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.
 

Asker operasyon başlattı

Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, askeri birlikler saldırganların yakalanması amacıyla mahallede operasyon başlattı.

Asker görevde

Çıkan olaylar ardından Siirt Valiliği tarafından bildirilen sokağa çıkma yasağı ardından şehrin önemli noktalarda asker görev almaya başladı.

Siirt'te sokak olayların büyümesi ardından Siirt Valiliği tarafından ikinci bir emre kadar bildirilen sokağa çıkma yasağı ardından asker Siirt Valiliği önünde ve kritik noktalarda zırhlı araçlarla nöbet tutmaya başladı.

 

AJANSLAR

Neden IŞİD e karşı mücadele etmiyorsunuz?
 // Muhafız
Acaba bu Polis karayoluna, jandarma karayoluna saldıranlar neden IŞİD e karşı savaşamıyorlar? Yoksa IŞİD e karşı maçalarımı yemiyor? Neden pkk pyd ile el ele vererek IŞİD e karşı mücadele etmiyorlar, zamanında ypg ile işbirliği yaparak IŞİD e karşı mücadele etselerdi, Esad a karşı mücadele etselerdi şimdi ne IŞİD ortaya çıkardı, nede kobaniye saldırı olabilirdi, zamanında bunlar yapılmadığı için kobani saldırı altındadır, derhal IŞİD e karşı işbirliği yapılarak mücadele edilmelidir, ...
08 Ekim 2014 Çarşamba 23:16
.
 // cüreklibatur
Hükümet bu gibi durumlarda gerekli karşılığın misliyle verileceği açılamasinda bulunmuştu vatandaş olarak bu sözün yerin getirilmesini bekliyoruz....
08 Ekim 2014 22:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler