YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te çatışma: 3 terörist öldürüldü
Siirt'te çatışma: 3 terörist öldürüldü
06 Ekim 2012 13:57
Siirt'in Eruh ilçesinde PKK'lı teröristlerle sıcak temas kuruldu, 3 terörist öldürüldü.

Siirt’in Eruh ilçesinde daha önce karakol basmaya gelen teröristleri fark eden askerin anında karşılık vermesi ile çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3’e yükseldi. 
 
Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Görendoruk Jandarma Karakoluna 03 Ekim 2012 Çarşamba günü saat 21.00 sıralarında kısıtlı görüş şartlarından istifade ederek saldırmak isteyen bir grup bölücü terör örgütü mensubu, nöbetçi askerlerimizin dikkati üzerine püskürtülmüş, çıkan çatışmada iki terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmişti. Çatışma alanında devam eden arama tarama faaliyetinde 06 Ekim 2012 Cumartesi günü sabah erken saatlerinde 1 terörist daha ölü olarak bulundu. Ölü ele geçirilen teröristin üzerinden 1 adet Kalaşnikof tüfek, buna ait şarjör ve 9 el bombası ile bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Siirt Valisi Ahmet Aydın, Görendoruk Jandarma Karakoluna gece karanlığından istifade ederek saldırmak isteyen bir grup teröristin asker ve korucuların büyük dikkati üzerine püskürtüldüğünü belirterek, çıkan çatışmada toplam 3 teröristin ele geçirildiğini ifade etti.
 
Vali Ahmet Aydın, çeşitli şekillerde kandırılan bütün teröristlere de çağrıda bulunarak, devletin adaletine ve hoşgörüsüne sığınmalarını istedi. Dağa çıkarak hiçbir sorununun çözülemeyeceğini vurgulayan vali aydın, çocukları kandırılan ailelere de büyük görevler düştüğünü vurgulayarak, devletin terör sorununun üstesinden gelecek güce ve kararlığa sahip olduğu kaydetti.
 
Vali Ahmet Aydın, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla da çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini sözlerine ekledi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler