YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te çatışma: 2 asker, 3 korucu şehit
Siirt'te çatışma: 2 asker, 3 korucu şehit
01 Temmuz 2010 10:03
Genelkurmay Başkanlığı, Siirt'teki çatışmada, bir subay, bir uzman çavuş ve üç geçici köy korucusunun şehit olduğunu, 12 teröristin silah ve teçhizatları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini bildirdi...

Siirt'in Pervari ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada bir subay, 1 uzman çavuş ve 3 köy korucusu şehit oldu...

Siirt Valiliğince yapılan açıklamada, dün gece saat 23.00 sıralarında Pervari'nin Sarıyaprak köyü kırsalında konuşlu bulunan askeri birlik ve yakın emniyet unsurlarına bir grup PKK'lı teröristin sızma girişiminde bulunulduğu belirtilerek, sızma girişiminin fark edilmesi üzerine çatışma çıktığı ifade edildi.

Çatışmada, bir üsteğmenin şehit olduğu, bir astsubay ve bir erin yaralandığı bildirilen açıklamada, çatışmanın ardından takviye amacıyla Doğan köyüne ait bir geçici köy korucusu timinin bölgeye gittiği, timin bölücü terör örgütü mensuplarınca pusuya düşürüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, elde edilen ilk bilgilere göre, teröristlerin pususu sonucu 3 geçici köy korucusunun şehit olduğu, bölgede operasyonlara devam edildiği bildirildi.

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklamada, Siirt'teki çatışmada, bir subay, bir uzman çavuş ve üç geçici köy korucusunun şehit olduğunu, 12 teröristin silah ve teçhizatları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini bildirdi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler