YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt Pervari'de çatışma
Pervari'de arama tarama faaliyeti yapan güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 1 asker şehit olurken 3 asker de yaralandı.
Siirt Pervari'de çatışma
21 Ekim 2011 / 22:10 Güncelleme: 22 Ekim 2011 / 00:11
Siirt Valisi Musa Çolak, Pervari ilçesinde terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını bildirdi.
 
Vali Çolak, yaptığı yazılı açıklamada, bugün, Pervari'nin Herekol bölgesinde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyetleri sırasında bölücü terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığını belirtti.
 
Çatışmada 1 uzman çavuşun şehit olduğu, 1 teğmen ile 2 uzman çavuşun da yaralandığını bildiren Vali Çolak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
''Yaralılardan 1 teğmen ve 1 uzman çavuş, askeri helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesine sevk edilmiş, hafif yaralı uzman çavuş ise Siirt Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Şehit olan güvenlik görevlimize Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.''
Vali Çolak, bölücü terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıyı nefretle kınadığını, teröristlerin yakalanması için bölgede operasyonların geniş kapsamlı sürdürüldüğünü kaydetti.

ŞEHİDİN EVİNDE YAS...
 
Siirt'in Pervari ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş Bayram Kocabaş'ın evinde büyük acı yaşanıyor.
 
Pervari'nin Herekol bölgesinde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyetleri sırasında bölücü terör örgütü mensupları çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş Kocabaş'ın Siirt kent merkezindeki Kooperatif Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi.
Şehidin evinin önünde bir ambulans hazır bulundurulurken, geniş güvenlik önlemi alındığı da görüldü.
 
AA
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler