YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıfır noktasında operasyon
Şırnak 23'üncü Sınır Tümen Komutanlığından havalanan helikopterler, 2 günden buyana sınırın sıfır noktasında operasyonda bulunan Mehmetçiklere havadan destek sağlayor.
Sıfır noktasında operasyon
08 Mayıs 2010 / 16:28 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 16:28

Sınırın sıfır noktasında operasyonlar devam ederken Cudi ve Gabar arasında bulunan kritik noktalarda kurulmuş olan nöbet kulübelerine Atatürk'ün dev posterleri asılıp, Mehmetçikler asılan bu posterlerle dağlara mesaj yoluyor.  
 

OPERASYONLAR TAM HIZ... 
Sınırın sıfır noktasında Türk Silahlı Kuvvetleri bahar aylarının başlaması ile birlikte sınırdan ülkeye sızmaya çalışan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını artarak devam ettirirken, Şırnak 23'üncü Sınır Tümen Komutanlığı'ndan havalanan kobra ve süper kobra tipi helikopterler askerlerin karadan sürdürdüğü operasyonlara havadan destek sağladı. 
 

Türk silahlı kuvvetleri sınırın sıfır noktasında bulunan Altındağ, Kantur, Düğün dağı, yemişli, Işık Veren, Kani Masi, Haftanin ve Sinad bölgesinde PKK'ya karşı geniş çaplı operasyonlarını sürdürüyor. 
 

SIZMALARA KARŞI ÖNLEM ALINIYOR 
PKK'nın bahar ayları ile birlikte sınırdan ülkeye sızarak metropol şehirlerde eylem hazırlığı içinde olduğu istihbarat bilgisini alan Türk Silahlı kuvvetleri, sınırın sıfır noktasında olası sızmalara karşı etten duvar örmüş durumda. Mehmetçiklerin sınırın sıfır noktasında sürdürdüğü operasyonlarda korucularda kritik noktalarda elleri tetikte 24 saat nöbet tutuyor. Mehmetçiklerin karadan sürdürdüğü ve artarak devam eden operasyonlara havadan da Kobra, Süper Kobra ve Skorsky tipi helikopterlerde destek sağlıyor. 
 

ASKER SEVKİYATI DEVAM EDİYOR 
Son iki günden bu yana operasyonların sürdüğü bölgelere çevre illerden tam tejhizatlı askerler sevkedildi. Terör tuzaklarına karşı askerler hergün sabahın ilk ışıkları ile birlikte yollarda Jammer aracı ile birlikte mayın taraması yapıyor. 
 

İÇ KESİMDE DE OPERASYONLAR SÜRÜYOR 
Öte yandan bir haftadan buyana PKK'lılarla sıcak temas sağlayan Mehmetçikler, Güçlükonak kırsal kesiminde, Cehennem deresi ve Akdizgin bölgesindeki operasyonları da sürdürüyor. Cudi ve Gabar dağı arasındaki kritik noktalarda kurulan nöbet kulübelerine Mustafa Kemal Atatürk'ün Dev posterleri asılarak asılan bu resimlerle dağdaki PKK teröristlere mesaj veriliyor. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler