YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sierra'nın katil zanlısı yakalandı
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ABD'li Sarai Sierra'nın ''Laz Ziya'' lakaplı katil zanlısı Ziya T'nin Hatay'da yakalandığını bildirdi.
Sierra'nın katil zanlısı yakalandı
17 Mart 2013 / 13:43 Güncelleme: 17 Mart 2013 / 16:07

İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olarak aranırken Hatay'da yakalanan ''Laz Ziya'' lakaplı Ziya T, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye sevk edildi.

Zanlı Ziya T, yoğun güvenlik önlemleri altında Hatay Emniyet Müdürlüğü'nden çıkarıldı.

Zırhlı polis aracına bindirilen Ziya T'nin, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Antakya Devlet Hastanesi'ne götürüldüğü bildirildi.

Vali'den açıklama

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'in yaptığı açıklamada, ''Laz Ziya'' olarak bilinen Ziya T'nin bir süredir sürdürülen takip sonucunda yakalandığını belirtti.

Ziya T'nin Türkiye'de olduğunu ifade eden Lekesiz, ''Laz Ziya diye bilinen Ziya T. yapılan takip sonucunda yakalandı. Şu anda Türkiye'de. Adli makamlara sevk ediliyor. Adli makamlar İstanbul Savcılığıyla görüşüp gereken yapılacaktır'' dedi.

Hatay Valiliği'nin internet sitesinden de yapılan açıklamada, ''ABD vatandaşı Sarai Sierra'nın katil zanlısı olarak aranan ve kamuoyunda Laz Ziya olarak bilinen Z.T. saat 12.00 sıralarında ilimiz Reyhanlı ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yakalanmıştır. Şahıs ilk sorgulamasının ardından adli makamlara teslim edilmiştir'' ifadelerine yer verildi.
 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler