YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sierra'nın cesedi bulundu
İstanbul'da bir süredir kayıp olarak aranan ABD'li Sarai Sierra'nın cesedi Fatih'te bulundu.
Sierra'nın cesedi bulundu
03 Şubat 2013 / 08:57 Güncelleme: 03 Şubat 2013 / 09:02

 

Sarayburnu sur kalıntılarında 30 yaşlarındaki bir kadına ait cesedin bulunmasının ardından çok sayıda polis ekibi olay yerine sevk edildi.

Bulunan kadın cesedinin, 12 gündür kayıp olan ve bulunması için geniş çaplı çalışma yürütülen ABD'li Sarai Sierra'ya ait olduğu öğrenildi.

Üzerinden sürücü belgesi çıktı

Sierra'nın Fatih'te bulunan cesedinin üzerinden kendisine ait sürücü belgesi çıktı. Sierra'nın cesedinde yapılan ilk incelemede, başın sol üst tarafında büyük bir yara izine rastlandı.

Yakınında bir battaniye bulunan Sierra'nın üzerinde mavi pantolon, kazak ve mont ile kulaklarında küpe ve bileğinde ziynet eşyası olduğu görüldü.

Sierra'nın başka bir yerde öldürülüp olay yerine taşınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

11 kişinin ifadesine başvuruldu

Polis yetkililerinden alınan bilgiye göre, güvenlik kamerası kayıtlarında 21 Ocak Pazartesi günü saat 12.10'da Galata bölgesinde yürüdüğü tespit edilen Sierra'nın, diğer kayıtlarda en son saat 13.15'te Sirkeci civarında görüldüğü belirlendi.

Olayla ilgili, 11 kişinin ifadesine başvurulduğu bildirildi.

Görgü tanığı anlattı

Olayla ilgili ifade vermek üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen ve ismini açıklamak istemeyen bir kadın, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı.

Görgü tanığı, salı günü saat 23.00-23.30 sıralarında otomobiliyle Sarayburnu sahilinden geçtiğini belirterek, ''Şahin marka beyaz bir otomobilden bir adamın bir şeyler çıkarmaya çalıştığını gördüm. Bu sırada bir kadın eli fark ettim. ABD'li Sarai Sierra'nın cesedinin o bölgede bulunduğunu görünce ifade vermek için geldim'' diye konuştu.

Sierra'nın cesedi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

AA

 

13:09
 // Kenan Akkuş
Adi bir asayiş olayına benzemiyor. Yabancı askerlerin başına çuval geçirme girişimi, Abd elçiliğine yapılan saldırı, Samatya daki Ermeni asıllı vatandaşlara ölümle sonuçlanan saldırılar, bana biribirileriyle bağlantılı gibime geliyor....
03 Şubat 2013 13:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler