YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şiddetli patlamada 3 katlı bina çöktü: 2 yaralı var
Patlama elektrik düğmesine basınca gerçekleşmiş
Şiddetli patlamada 3 katlı bina çöktü: 2 yaralı  var
05 Nisan 2009 / 09:33 Güncelleme: 05 Nisan 2009 / 00:00

Esenyurt'ta 3 katlı bir bina, yaşanan patlama sonucu kısmen çöktü. Esenyurt Merkez mahallesi 1184 sokakta saat 02:00 sularında patlama meydana geldi. İçeriği henüz belirlenemeyen patlama sonucu 3 katlı bina kısmen çöktü.


Esenyurt Merkez mahallesi Bağlarçeşme caddesi üzerindeki 2 katlı binada henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle binanın bir kısmı yıkılırken binada bulunan Faruk ve Oktay Tonka yaralandı.


Yaralılar, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.


İtfaiye yetkilileri, yangını söndürdürdükten sonra yaptığı incelmede, binada doğal gaz sisteminin bulunmadığını ve patlamanın bodrum katındaki kimyasal maddelerden meydana gelmiş olabileceğini belirtti.


Binanın giriş katında bulunan internet kafede çalışan Furkan Yaşakan, patlamanın Faruk ve Oktay Tonka'nın dükkanlarını temizlemeye geldikten sonra olduğunu söyledi.


Bu arada, patlama nedeniyle çevredeki bina ve araçlarda maddi hasar oluştuğu görüldü.


PATLAMADA YARALANAN OKTAY TONKA, PATLAMANIN ELEKTRİK DÜĞMESİNE BASILDIKTAN SONRA OLDUĞUNU SÖYLEDİ


İstanbul'un Esenyurt ilçesinde patlama nedeniyle çöken binadan hafif yaralı olarak kurtulan Oktay Tonka, patlamanın elektrik düğmesine basıldıktan sonra olduğunu bildirdi.


Merkez Mahallesi Bağlarçeşme Caddesi üzerindeki 2 katlı binada meydana gelen patlamadan hafif yaralı olarak kurtulan ve lise öğrencisi olduğu öğrenilen Oktay Tonka, amcasıyla birlikte kontrol etmek ve temizlemek için saat 02.00 sıralarında binaya geldiklerini söyledi. Tonka, olayı şöyle anlattı:


''Amcam Faruk Tonka, binanın içine girdi. Ben de kapıdaydım. Amcam içeri girdikten çok kısa bir süre sonra büyük bir patlama sesi geldi. Parke işi yaptığımız için kimyasal yapıştırıcılar ve 2-3 tane LPG tüpü vardı. Patlamanın tüplerden kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü amcam elektrik düğmesine bastığı anda büyük bir patlama oldu. Amcamın yerde yattığını gördüm. Amcam patlamanın etkisiyle yaklaşık 10 metre öteye savrulmuştu. Çevredeki vatandaşların yardımıyla önce Esenyurt'taki bir polikliniğe gittik. Oradan da ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldik.''


Bu arada, Faruk Tonka'nın vücudunun çeşitli yerlerinde ciddi yanıklar olduğu ve yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam ettiği öğrenildi.


Jandarma ve itfaiye görevlilerinin patlamanın nedeni ile ilgili başlattığı çalışmaların devam ettiği bildirildi.


Patlamada, binanın bir kısmı çökerken, çevredeki araçlarda da maddi hasar oluşmuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler