YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar azalıyor...
Sıcaklıklar azalıyor...
11 Haziran 2011 12:02
Sıcaklıklar ülke genelinde azalacak!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ile Sakarya, Adana, Osmaniye, Çankarı, Kırıkkale, Ankara'nın kuzey ilçeleri, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece azalacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Ülkemizin Güneydoğusu ile Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ile Sakarya, Adana, Osmaniye, Çankarı, Kırıkkale, Ankara'nın kuzey ilçeleri, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım düşmesi, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Tekirdağ çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Isparta çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Konya ve Karaman dışında bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; doğusu (Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kayseri ve Sivas) ile Kırıkkale, Çankırı ve Ankaranın kuzey ilçelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Artvin dışında bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler