YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar azalıyor....
Sıcaklıklar azalıyor....
21 Nisan 2011 07:51
Hava sıcaklıkları yurdun kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak...

Son günlerde artan hava sıcaklıkları yazın habercisi zannedenler varsa; göstergeler bir süre daha hava sıcaklıklarında önemli bir değişikliğin olmayacağını gösteriyor. Hava sıcaklıkları yurdun kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

BÖLGE BÖLGE DURUM
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu aralıklı sağanak yağışlı.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. 16-17 dereceye çıkan sıcaklık önümüzdeki günlerde bir kaç derece daha yükselecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış hafta sonuna kadar sürecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağış hafta sonuna kadar sürecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu,aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güneydoğusu (Bitlis, Şırnak, Van, Hakkari) ile Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum ve Ardahan çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı görülecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine ve artan hava sıcaklığı ile birlikte ani kar erimesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmekte.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Mardin, Batman ve Siirt sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölge genelinde toz taşınımı görülecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler