YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar azalacak!
Sıcaklıklar azalacak!
07 Kasım 2011 10:24
Sıcaklıklar azalacak... İşte meteoroloji'den son değerlendirme...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin ve Ardahan ile akşam saatlerinden sonra Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği, yağışların öğle saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerde yer yer sis, iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı görüleceği bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Orta ve Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat), zamanla Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (poyraz), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), zamanla Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksama, çatı uçması, vs) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların, öğle saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, vs) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer sis olayı görülecek. Rüzgarın, İstanbul ile Çanakkale Boğazı başta olmak üzere, bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevrelerinde yer yer sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayının görüleceği bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeybatısında yer yer hafif sis ile birlikte bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis olayının görüleceği bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa ile Artvin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Artvin'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), zamanla Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Ardahan ile akşam saatlerinden sonra Van ve Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayının görüleceği bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler