YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek
Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek
23 Haziran 2011 14:14
Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek... Tabiri yerindeyse yaz ortasında kış yaşanacak... İşte meteorolojinin uyarısı...

İstanbul'da bugünden itibaren Pazar gününe kadar sıcak hava etkili olacak. Yetkililer sıcak hava nedeniyle vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Pazar gününden itibaren 3 gün ise yaz ortasında kış yaşanacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Öğle saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Marmara'da kuvvetlice esecek.

SICAKLIK 10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, 26 Haziran Pazar gününden itibaren ise Batı bölgelerimiz başta olmak üzere, 3 gün sürecek kuvvetli yağışlar ve soğuk hava dalgası geliyor. Pazar gününden itibaren etkili olması beklenen yağışlar ve soğuk havayla birlikte hava sıcaklığında da hissedilir derecede bir düşüş olacak. Önümüzdeki hafta başı sıcaklıklar 9-11 derece arası bir düşüş gösterecek. Şiddetli yağışın en etkili olacağı bölge ise Batı Karadeniz Bölgesi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla güneydoğu kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Hakkari çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler