YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık artacak!
Batı kesimlerde sıcaklık 1 ila 3 derece artacak...
Sıcaklık artacak!
29 Kasım 2011 / 10:23 Güncelleme: 29 Kasım 2011 / 10:23

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yüksek basınç merkezinin etkisi altında bulunan ülkemizde, Doğu Karadeniz bölgesi ile Samsun, Ordu ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, kıyılarda yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak. Gündüz sıcaklıkları, Orta ve Doğu Karadeniz de mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında, gece sıcaklıkları ise iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 6-10 derece altında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Güney ve doğusunda sabah saatlerinde hafif sis bekleniyor.

EGE: Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeybatısında hafif sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, doğusu ilk saatler parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, kıyılarda yağmur, yağış alan diğerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, Ardahan çevreleri hafif kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde, doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler