YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcağa raylar da dayanamadı!
Aşırı sıcaklar sadece bizleri etkilemiyor... Tren raylarında da aşırı sıcaklar yüzünden bozulmalar yaşanıyor...
Sıcağa raylar da dayanamadı!
04 Ağustos 2010 / 11:52 Güncelleme: 04 Ağustos 2010 / 11:53

Türkiye'de etkili olan sıcak hava, demiryollarında bozulmalara yol açıyor, tren seferleri hatlar kontrol edildikten sonra yapılıyor.

TCDD 6. Bölge Müdürü Hasan Tahsin Köprülü, aşırı sıcaktan kaynaklanan genleşmenin raylarda bozulmalara yol açtığını, bunun da trenlerin raydan çıkmasına neden olduğunu ifade etti.

Köprülü, tren seferlerinin kazasız sürdürülebilmesi için önlemler aldıklarını bildirerek, şöyle konuştu:

''Tren işletmeciliğinin en zor olduğu dönemi yaşıyoruz, personelimiz 45 derece sıcakta fedakarca görev yapıyor. Gerek yaya gerek mekanize ekiplerimiz tren yola çıkmadan önce rayları kontrol ediyor. Raylarda bozulma yoksa tren yola çıkıyor. Raylarda bozulma varsa onarım yapıldıktan sonra trenin sefere çıkmazına izin veriliyor. Kısacası bir çırpınış içindeyiz. Bir yandan 100 yıllık rayları yenileyerek diğer yandan gerekli bakım ve onarım çalışmalarını sürdürerek trenlerimizi yürütmeye çalışıyoruz.'' (A.A.)

farklı bakış
 // birisi
Sıcaklık farkının , Türkiye'den daha fazla olan başka bir ülke yokmu yoksa geri kalmış ülkelerde görülen bildik mühendislik harikasımı???. Bunun tartışılması gerektiği inancındayım....
05 Ağustos 2010 01:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler