YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SGK'dan 'hesap açığı' açıklaması
SGK'dan 'hesap açığı' açıklaması
07 Ocak 2016 18:59
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığınca, kurumun hesaplarında açık olduğuna yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, hesapların Sayıştay Başkanlığında denetlenebilir ve yorumlanabilir düzeyde şeffaf olduğu bildirildi.

Başkanlık tarafından, bazı basın yayın organlarında, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in açıklamasına dayandırılarak "SGK'nın 34 milyarlık açık verdiği" şeklinde yer alan haberlere ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

SGK tarafından, doğumdan ölüme kadar 78 milyon vatandaşa sosyal güvenlik hizmeti verildiği ifade edilen açıklamada, kurumun, gelir ve giderlerinin herkes tarafından bilindiği, işçi ve işveren temsilcilerinin bulunduğu yönetim kurulu tarafından idare edildiği vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Öte yandan Kurumumuz hesapları Sayıştay Başkanlığında denetlenebilir ve yorumlanabilir düzeyde şeffaflıktadır. Kurumumuz 6085 sayılı Sayıştay Kanununa göre kurumların Sayıştay Başkanlığına vermesi gereken kurum hesabı ve buna ilişkin belgeleri istenilen standartlarda veren kurumların da başında gelmektedir.

Bu çerçevede, Kurumun 34 milyar (katrilyon) gibi açığı olduğu haberleri gerçeği yansıtmadığı gibi mantıkla da bağdaşmamaktadır."


AA

 // tunc
Sigorta primlerine çok zam geldi.millet ödeyemiyor .hala zam yapıyor hükümet hayret.ya niye zam yapıyorlar indirim yapılacağı yerde zam yapılması saçmalık.pkk nın yaptığı zararıda hdp lilerden alsın devlet....
07 Ocak 2016 19:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler