YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sezgin Tanrıkulu aracı olmamasının sebebini açıkladı
CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Twitter'dan bir açıklama yaparak Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan terör olayında neden arabulucu olmadığını açıkladı.
Sezgin Tanrıkulu aracı olmamasının sebebini açıkladı
03 Nisan 2015 / 08:18 Güncelleme: 03 Nisan 2015 / 08:17

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, savcının şehit edilmesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada CHP'li Sezgin Tanrıkulu'yla ilgili de bilgiler verdi.

Açıklamada, Tanrıkulu'nun ilk önce 'Adliyeye geleceğim' dediği ama sonrasında telefona çıkmadığı kaydedildi. Bu sözler sonrası Tanrıkulu Twitter'dan açıklama yaptı.

Tanrıkulu, Twitter'dan yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

"Çağlayan olayından haberim olduğu an "benim için en önemli şey insan hayatıdir" diyerek elimden geleni yapacağımı belirttim.

"Siyasi bir kimliğe sahibim"

Ancak Başsavcınin sözlerinin aksine ben sadece "bir avukat" değilim ve siyasi bir kimliğe sahibim. CHP Genel Başkan Yardımcısı kimliğim dolayısıyla benden bir talep varsa bu konuda muhatabım hükümettir.

Partiye yapılan saldırılar

Hayat-memat meselelerinde başta iktidar olmak üzere bütün siyasetçilerin eşit sorumluluk alarak provokasyonları bertaraf etmesi beklenir. Ancak olay günü ismimin geçtiği andan itibaren hükümet tarafından şahsım ve partime yoğun bir saldırı başlamıştır.

Partinin zarar görme endişesi

Bugüne dek siyaset öncesi ve siyasette yaşadığım tecrübeler,bu saldırının nereye vardırılacağını öngörmeme yeterliydi, yeterlidir. Nitekim eski Adalet Bakanı ismimin neden geçtiğini sorgularken, Başsavcı "neden gelmedi" diyerek provokasyon öngörümüzü doğrulamıştır.

Tuzak öngörüldü

Açıklamadaki, hem milletvekili kimliğimizi reddeden, hem de hedef gösteren üslup öngördüğümüz tuzağın gerçekliğini ortaya koymaktadır. Olaya müdahil olmamdan siyasi rant devşirmeyi planlayanlar bu tutmayınca iki taraflı saldırıya başlamışlardır. Meselenin özeti budur.

Ölümden, cinayetten, şiddetten siyasi rant ummak namussuzluktur,serefsizliktir. Lanet olsun siyaseti insan hayatından üstün görenlere."

..........
 // semih
aponun avukatlığı MHP ile seçimlerde ittifak sıkıntısı üst akıl vekilden kurtulmak için ona en iyisi uluslar arası kuruluşlarda terfili bir iş ayarlar...
03 Nisan 2015 Cuma 12:30
terör ateşi sizi de yakar
 // toros kurt
chp liler nasılsa şimdi silahlar bizde.herkese istediğimizi zorla bile yaptırıyoruz.seçimi kazanamayacaklarını bildikleri için en azından kaos ile ak partiyi yıpratalım yeter ki anayasa değişmesin diye düşünenler.yakın bir zamanda evlatlarınızın da teröre kurban gitmeyeceğini garanti edebilir misiniz? o tetiğe sadece chp li teröristler basmaz.herkesin gücü tetiğe basmaya yetebilir.canınız yanacak.evlatlarınızın yüzüne son kez bakıyor olabilirsiniz.bu ateş terörü destekleyenleri de yakacaktır....
03 Nisan 2015 Cuma 10:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler