YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sezer ve Özkök hakkında bomba iddia: Paralel Yapı'yı...
Ergenekon kapsamında tutuklanan ve 29 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Paralel Yapı'yla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uğur, Özkök ve Sezer'in iki klasörlük dosyayı sümen altı ettiğini söyledi.
Sezer ve Özkök hakkında bomba iddia: Paralel Yapı'yı...
30 Ocak 2015 / 11:26 Güncelleme: 30 Ocak 2015 / 11:26

Sabah Gazetesi'nden Zafer Şahin'e konuşan 2002-2004 arasında Jandarma Teknik İstihbarat Daire Başkanlığı yapan Uğur, Parelel Yapı'ya ilişkin hazırladıkları iki klasörlük raporu dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün sümen altı ettiğini öne sürdü. Uğur, özetle şunları söyledi:

Çetenin küresel bir güç olduğunu, adam öldürmek dahil her imkana sahip olduğunu, inanılmaz gelir elde ettiğini tespit ettik. Sezer, dosyanın Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu'na verilmesini söyledi.

Özkök'ün ilk tepkisi "Ne uğraşıyorsunuz bu işlerle. Bunlar Müslüman adamlar" oldu. O zaman bu işin üzerine gidilseydi, bugün Türkiye üzerinde oynanan oyunların yüzde 90'ı engellenebilirdi.

Zekeriye Öz, sorguda, "İktidar bize vız gelir, tırıs gider. Bu ülkede esas güç biziz" anlamına gelen sözler etti. Bana, "Bize Hurşit Tolon ve Şener Eruygur hakkında bir şeyler söyle, biz de seni bırakalım" dedi.

Başka bir sorguda "Siz Ergenekoncular Hocaefendi'den niye bu kadar nefret ediyorsunuz" dedi.
 Tek amaçları CHP iktidarı. Cumhuriyeti kuran partiye Cumhuriyeti yıktıracaklar.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler