YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Şeytanla bile görüşür'
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kanal A’a yayınlanan Görüş Farkı Programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
'Şeytanla bile görüşür'
26 Ağustos 2010 / 00:17 Güncelleme: 26 Ağustos 2010 / 00:25

Dışişleri Bakanı, ‘Abdullah Öcalan’la görüşüldü’ iddialarını net bir şekilde yalanladı. Davutoğlu, ‘Öcalan’ın bundan önce kimlerle görüşmeler yaptığı ortaya çıkartılabilir. Özellikle istihbarat örgütleri güvenlik gereği herkesle görüşür, şeytanla da görüşür, güvenlik kaygısıyla her türlü temas herkesle yapılabilir’ dedi.


Davutoğlu, ‘Referandumda evet ya da hayır çıkmasında dış politikaya etki yapar mı? sorusuna, ‘Kesin yapar. Dış konuyla ilgilenen bir dışişleri bakanı iç politikada sorumluluk taşımaz diye bir şey yoktur. Eğer özgürlükçü bir anayasaya kavuşursak bu bizim dış itibarımızı çok etkileyecektir’ dedi.‘

‘Anayasa değişiklik paketinde yargının ele geçirilmesi yönünde kaygılar var nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusuna da, ‘Tabi ki demokrasilerde sivil vesayet olmaz. Vesayet sivil siyasetin dışında olur. Eğer konu yürütme ve yargı üzerindeki dengenin bozulmamasıysa  bu referandumla bu denge daha sağlam temellere oturtuluyor ’dedi.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler