YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seyit Rıza'nın torunundan Bahçeli'ye sitem
Kanal A'da yayınlanan ve Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu 'Dersim Özel' programına konuk olan Seyit Rıza'nın torunu Hüseyin Kandil, Devlet Bahçeli'nin Seyit Rıza hakkında söylediği sözlere cevap verdi.
Seyit Rıza'nın torunundan Bahçeli'ye sitem
24 Kasım 2014 / 12:00 Güncelleme: 24 Kasım 2014 / 12:31

Kanal A'da yayınlanan ve Fatin Dağıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu 'Dersim Özel' programına konuk olan Seyit Rıza'nın torunu Hüseyin Kandil, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Seyit Rıza hakkında söylediği sözlere cevap verdi. 

Kandil, Bahçeli'nin Seyit Rıza hakkında kullanmış olduğu ifadelere, "Bizim Ehl-i Beyt terbiyemiz, anne baba terbiyemiz onun gibi söylemez" dedi. "Bize yapmış olduğu yaklaşıma rağmen yine de Bahçeli'ye 'Sayın' diyorum" diye konuşan Kandil sözlerini şöyle sürdürdü:

Seyit Rıza Rus Askerlerine karşı savaştı

"Onun bunun dili ile konuşacağına, araştırsın. Cani diyor, in diyor, inden çıkmış gibi bir sürü hakarette bulunuyor. Ne olur bize hakaret etmeyin. Seyit Rıza'ya her şeyi diyorlar. Terörist te diyorlar. Peki, tamam. Seyit Rıza terörist! Peki, Seyit Rıza Erzincan'dan Nene Hatun'a kadar Rus Askerlerini püskürtüyor. Bunlar söylemiyorlar. Efendim Seyit Rıza şunu yapmış, bunu yapmış, sadece yalandan dolandan bunu söylüyorlar.

Bir tarafını cımbızlayıp atıyorlar, bir tarafını da söylemiyorlar. Seyit Rıza vatanı için bunu yapmış, ama kalkıp terörist diyorlar. Bu beni gerçekten incitti."

kanalahaber.com/özel içerik

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler