YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seyda ailesine teslim edilecek
4 gün önce kaçırıldığı bildirilen Seyda Uğurlu ailesine teslim edilecek. Uğurluyu kaçıran şüpheli ise çocuk bürosuna gönderildi
Seyda ailesine teslim edilecek
02 Şubat 2010 / 22:32 Güncelleme: 02 Şubat 2010 / 23:05

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Sıtkı Akgül, 4 gün önce kaçırıldığı öne sürülen Seyda Uğurlu'nun ailesine teslim edileceğini bildirdi. Uğurlu'nun verdiği bilgiler doğrultusunda 1 şüpheli Maltepe'de gözaltına alındı.
 

Akgül, Üsküdar Çocuk Büro Amirliği önünde gazetecilerin sorularını değerlendirdi. Kaçırma iddialarına ilişkin soruşturmanın sürdürüldüğünü ifade eden Akgül, "Kaybolduğu, kaçırıldığı söylenen çocuk, bugün öğleden sonra saat 15.00 gibi kendiliğinden bir taksiye atlayarak sağ salim geldi. Babasıyla irtibat kuruldu. Asayiş ve Çocuk Şube ekipleri konuyu zaten sıkı bir şekilde takip ediyordu. Onlara bilgi aktarıldı, irtibata geçildi ve çocuk sağ salim şubemizde" dedi.
 

Çocuğun ailesine teslim edileceğini ifade eden Akgül, "Ailesine teslim edilecek. Şüphelinin belirlenmesine yönelik çalışmalarımız ısrarla devam ediyor. Onu da bulduğumuzda sizlerle paylaşacağız. Çocuk şu an Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ailesi de burada. Rutin işleri tamamlandıktan sonra ailesine teslim edilecek" diye konuştu. 
 

Seyda Uğurlu'nun alınan ilk ifadesinde, kaçırılmadığını söylediği şeklindeki ifadesi sorulan Akgül, "Bunların tamamını biz araştırıyoruz. Henüz işin başlangıç aşamasındayız bu nedenle detaylı bilgi vermenin doğru olmayacağını düşünüyorum. Araştırıyoruz ve her türlü ihtimalleri değerlendiriyoruz. (kaçırıldığı konusunda) Ne kadarına kendisi razı oldu, ne kadarını zor kullandılar bunların hepsini değerlendireceğiz. Ancak bize ilk verilen bilgi çocuğun kaçırıldığı noktasında. Kendisi de öğle söylüyor" diye yanıtladı.
 

Kaçırıldığı süreçte nerede kaldı şeklindeki bir soruya ise, "Anadolu yakasında bir yerde 2 gün kaldıklarını, bugün ise bir boşluğunu bulup kendisinin taksiye atlayarak kaçtığını söylüyor. Çocuğun ilk verdiği ifadede kaçırıldığı yöndedir" şeklinde yanıtladı.
 

Öte yandan Çocuk Büro Amirliği'nde bilgisine başvurulan Seyda Uğurlu'nun verdiği bilgiler doğrultusunda Maltepe'de Barış A. isimli 1 kişi gözaltına alındı. 1 adet kuru sıkı tabancayla birlikte yakalanan şüphelinin Seyda Uğurlu'yu kaçırdığı iddia edildi. Soruşturma kapsamında bir kişinin de bilgisine başvurulduğu ve alınacak ifadesinin ardından salıverileceği bildirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen şüphelinin polisteki sorgusu sürerken gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi. İHA

UĞURLU'YU KAÇIRAN ŞÜPHELİ ÇOCUK BÜROSUNA GÖNDERİLDİ

Zeytinburnu'nda 14 yaşındaki Seyda Uğurlu'yu kaçırdığı öne sürülen Barış A. Üsküdar Çocuk Büro Amirliği'ne sevk edildi.
 

Seyda Uğulu'nun kaçırılması olayına ilişkin soruşturma kapsamında Maltepe'de 1 adet kuru sıkı tabancayla birlikte gözaltına alınan Barış A., Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Burada ifadesi alınan Barış A. daha sonra saat 22.10 sıralarında emniyetten çıkarılarak Üsküdar Çocuk Büro Amirliği'ne gönderildi.
 

Burada gazetecilerin sorularını cevapsız bırakan şüpheli basın mensuplarına tekme ile saldırdı. Bu sırada kayarak dengesini kaybeden şüpheliyi düşmekten polis kurtardı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler