YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sevilay Yükselir, twitter'dan bombayı patlattı!
Sabah yazarı Sevilay Yükselir, Gülen Hareketi'nin ilk çözülen isimlerinden olan Nurettin Veren'in cezaevinde olduğunu Twitter'dan duyurdu.
Sevilay Yükselir, twitter'dan bombayı patlattı!
29 Mayıs 2014 / 23:41 Güncelleme: 29 Mayıs 2014 / 23:40

17 Aralık darbe kalkışmasının ardından Gülen Hareketi aleyhine yazılar yazan, haberler yapan bütün gazetecilere ve diğer bazı şahıslara rekor sayıda davalar açılmıştı.

Kendisini eleştiren herkese dava açan Fethullah Gülen'in son kurbanı Nurettin Veren oldu.

Sabah Gazetesi yazarlarından Sevilay Yükselir, Nurettin Veren'in 12 Mayıs'tan beri Kırklareli Cezaevi'nde yattığını Twitter'dan duyurdu.

Yükselir şöyle yazdı:

Gülen Cemaat'inin ilk çözüleni Nurettin Veren'in Gülen'e hakaretten cezaevine girdiğini duyunca paralel yapının gücünü birkez daha anladım++

Nurettin Veren 12 Mayıs'tan beri Kırklareli Cezaevi'nde yatıyor.Ve güzide basınımızdan hiç kimsenin bundan haberi yok!Yuh olsun hepimize

290520141958136901389_3.jpg

***

Bir dönem Fethullah Gülen'in en yakınlarından biri olan Nurettin Veren, Gülen Hareketi'nin çözülen ilk isimlerinden biri olarak biliniyor. Yıllar önce Fethullah Gülen'in CIA'yla işbirliği yaptığını iddia etmiş, Gülen'in Türkiye aleyhine faaliyetlerde bulunduğunu söylemişti.

Veren ayrıca, Gülen Hareketi'nin ordu içinde kadrolaştığını, birçok subayın geçmişte kendi öğrencileri olduğunu, onları eğittiklerini, bu subayların mezun olunca da kendilerini Gülen'in hizmetine adadıklarını anlatmıştı.

 

 

00:36
 // KİM ESİR KİM MAHKUM
Pensilvanya'da esir kalacağına, varsın şerefiyle yatsın ki, şerefsizlere kapak olsun. Susmayacağız, susturulamayacağız. ''Fitne zamanı en emin yer; ya hapishanelerdir, ya da mezardır''...
30 Mayıs 2014 00:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler