YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sevgilisini kıskanan çeteye koşmuş
Telekulak operasyonunda gözaltına alınıp serbest bırakılan eski futbolcu Rıdvan Dilmen'in hem eşi hem de sevgilisini telekulak çetesine takip ettirdiği ortaya çıktı. Çok sayıda ünlü isim kıskançlık ve merakına yenilerek çeteden yardım istemiş
Sevgilisini kıskanan çeteye koşmuş
08 Nisan 2010 / 08:40 Güncelleme: 08 Nisan 2010 / 08:40

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 yıl önce aldığı 'GSM şirketi çalışanlarının görevlerini kötüye kullandığı' şeklinde ihbar üzerine başlattığı operasyonda gözaltına alınan 'Dinleme Çetesi'nin birçok kişinin telefonlarını dinlediği ve kayıtlarına ulaştığı ortaya çıktı. Liderliğini F. B. ve M. Y.'nin yaptığı öne sürülen çetenin kayıtlarında Rıdvan Dilmen, oyuncu Mehmet Aslan, manken İrem Otuz gibi ünlü isimler de bulunuyor.

ÇETE 24 SAAT TAKİP ETMİŞ
Dilmen'in sevgilisi N.Y'yi 24 saat telekulak çetesine dinlettirdiği ortaya çıktı. Spor yazarı N. Y.'nin tüm telefon dökümlerini çıkarttıran Dilmen'in, dökümleri mail yoluyla aldığı anlaşıldı. Dilmen'in, sevgilisi N. Y.'nin tüm irtibatlarını öğrenmek için ağabeyi, babası, annesi, İBB Futbol Kulübü antrenörü Abdullah Mucip Avcı, Zuhal Bakan, Milliyet Gazetesi Spor Müdür Yardımcısı Fuat Ercan ve spor muhabirleri Alper Hamitoğlu, Hülya Haraç ve Sevinç Çiftçi'nin de telefon dökümlerini temin ettiği belirtildi.

BASİT BE BABACIĞIM
Rıdvan Dilmen'in şebeke lideri M. Y. ile 2008'de yaptığı görüşmede '3 tane numara var bunlarla ilgili bilgi istiyorum. Bu iki şahıs arasında bir görüşme veya mesaj var mı öğrenmem gerek' dediği M.Y.'nin ise,  'Ooo... Basit be babacığım bu ne ya sorduğun soruya bak biz sana 1 sene evvel ki olayı çözmüşüz' yanıtı verdiği belirlendi.

Numaraları mesajla göndermesini isteyen M.Y, 'Pele şimdi sen bunların ne mesajlaştığını mı görmek istiyorsun yoksa mesajlaşıyorlar mı onu mu görmek istiyorsun?' diyor ve Dilmen'in yanıtı ise, 'Telefonlaşıp telefonlaşmadıklarını veya mesajlaşıp mesajlaşmadıklarını öğrenmek istiyorum' oluyor.

Şebeke N.Y'ye 'Maradona' ismini takarken Rıdvan'a da 'Pele' rumuzuyla hitap ettikleri ortaya çıktı. Çete lideri M.Y. ile Dilmen arasında geçen kıskançlık konuşması teknik takibe şöyle takıldı:
R. Dilmen -  Huzursuzum hocam. Ya sabahtan annesiyle buluştu, ben onları sabah evden aldım. En son 22.40'ta 'iyi geceler' mesajı attı. Başka biriyle mesajlaşıyor şüpheleniyorum.
M.Y. - Pele yok ya,  24 saat kontrolüm altında. Başkalarıyla mesajlaşmasının önüne geçeriz.

TANJU BİR ŞEYLER KARIŞTIRIYOR
Başka bir günü yine ikili arasında geçen konuşma
- R. Dilmen: Özel bir şey söyledim sen dikkate almadın ya, Tanju bir şeylerle uğraşıyor. Bak biraz önce NTV'den, Sabah'tan aramışlar, N.'yi soruyorlar. Müzik dinletip kapatıyorlar, yani anladın mı bir şeyler çeviriyor bu. Beni aradı bir ay önce, 'Sen bi kızla birlikteymişsin' dedi 'Çok konuşuluyor sağda solda bu gazetecilere de ben söyledim yazmayın diye' dedi. '...ne, sen neyi araştırıyorsun,  bak yarın bir gün bir şey olduğu zaman sana konarım' dedim. Eşimle 15 sene önce birlikteyken bu i... gazeteye verdi biliyor musun?

Dilmen'in eşi Ayşe Nur Dilmen ve bazı at sahiplerinin de aralarında bulunduğu birçok kişinin görüşme dökümlerini de aldığı belirlendi.

SÜLEYMAN SOYLU KULAĞA TAKILMIŞ
Telekulak fezlekesinde Demokrat Parti eski Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun da adı geçiyor.

Şebeke lideri M.Y.'yi  Z. Ç., İ.K. adlı kişiyi telefonunun dinlendiği konusunda uyardığını belirterek şöyle diyor: 'Soylu için dedi, nasıl oldu dedim. O bana düşmüş beni uyardı dedim, tamam mı senin için. Süleyman Soylu'yu biliyorsun DTP (DP'yi kastediyor) başkanı. Anladın mı bilgin olsun.'

BEGÜM'Ü TAKİBE ALDIRDI
Polis fezlekesinde ünlü oyuncu Mehmet Aslan'ın da sevgilisi Begüm Naiboğlu'nun kimlerle görüştüğünü ve mesajlarını öğrenmek için çeteye başvurduğu belirtiliyor. Fezlekede yer alan 2008 yılına ait görüşmeler, Aslan'ın kıskançlığının boyutlarını ortaya koyuyor. Çete liderlerinden F. B. ile görüşen M. Y. 'İyi bana Begüm hakkında bir kanaat ver; bir de şu mesajlarının hepsini, mesajları at bana oldu mu?

Yoksa bu Mehmet Aslan ya kalp krizi geçirecek ya da buradan aşağı atacak kendini'diyor.

Fezlekede Mehmet Aslan'ın şebekeden, alacaklı olduğu kişilerle ilgili de çeteden yardım istediği anlaşıldı.

MANKEN DE GÖRÜŞME DÖKÜMÜ İSTEDİ
Fezlekede şebekeyle irtibata geçen manken İrem Otuz'a ilişkin iletişim tespit tutanakları da yer aldı. İrem Otuz'un araştırdığı kişinin Mehmet Şahin Ö. olduğu kayıtlara geçti.

İLETİŞİM GİZLİLİĞİNİ İHLAL SUÇUNDAN GÖZALTINDA KALDI
TELEKULAK operasyonunda gözaltına alınan eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ile Güral Cam Fabrikası'nın veliahtı Erol Güral Emniyet'ten serbest bırakıldıktan sonra, savcılıkta ifade verdi. Ardından serbest kaldı. 
Adliyeye avukatı Emin Canacankatan ile gelen Dilmen, soruşturma savcısı Hakan Karaali'ye yaklaşık 1 saat ifade verdi. Dilmen, adliye çıkışında gazetecilerin 'Tanju Çolak'ı dinlettiğiniz iddia ediliyor, doğru mu?' sorusuna,0 'Yok böyle bir şey' yanıtını verdi. Avukat Canacankatan ise, 'Sporcu kimliği ve seçkin kişiliğiyle her zaman topluma örnek olan müvekkilimiz bir yanlış algılama sonucunda gözaltına alındı. Hukuki süreç devam ediyor' dedi.

Dilmen, TCK'nın 132. maddesinde düzenleme altına alınan ve 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası öngören 'İletişimin gizliliğini ihlal' maddesi kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

YANLIŞ ARKADAŞ KURBANI
Dilmen'in diğer avukatı Serdar Ölmez ise şöyle dedi: 'Müvekkilim yanlış kişilerle arkadaşlık kurduğu için mağdur. Yanlış arkadaş kurbanı. Kimseyi dinletme olayı yok. Değil Tanju hiç kimseyle ilgili dosyada telefon dinlemesi yok. Birileri tarafından kullanılmak istenmesi bu işlerden anlamaması nedeniyle bir mağduriyet söz konusu. '

FUTBOLLA BUNU AYIRMAK GEREK
SERBEST kaldıktan sonra NTVSpor'a katılan Rıdvan Dilmen, 'Olmasını beklediğimiz şey oldu. Serbest kaldım. Dosya ile bir ilgim çıkmadı. Futbolla bunlar ayrı tutulmalı. İnsanlar her zaman hata yapabilir. Bunlar geçer kimliğimiz kalır. Çok şükür aklandık,  temize çıktık. Kendi adıma çok uyum. Bizi seven sayan insanları mahcup etmedik hiç değilse' diye konuştu.

Akşam

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler