YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sessiz istifa!
Sessiz istifa!
06 Haziran 2011 12:42
Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tümgeneral Mehmet Yılmaz Erdoğan'ın 2 ay önce istifa ettiği öğrenildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tümgeneral Mehmet Yılmaz Erdoğan’ın istifa ettiği öğrenildi. İstifaya özel yaşamını ilgilendiren bazı bilgilerin internet sitelerine düşmesinin neden olduğu iddia edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tümgeneral Mehmet Yılmaz Erdoğan'ın yaklaşık iki ay önce istifa ettiği öğrenildi. Hürriyet'in haberine göre askeri çevrelerde Erdoğan'ın istifasının arkasında özel yaşamını ilgilendiren bazı bilgilerin internet sitelerine düşmesinin etkili olduğu öne sürüldü.

İstifanın arkasında son dönemde Hava Kuvvetleri'nin hedef alınmasına yönelik tepki olduğu iddiaları ise doğrulanmadı. Doğrulanmayan bir diğer iddia da Erdoğan'ın Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay'la sorunlar yaşadığına dair oldu. Resmi makamlar ise istifayla ilgili herhangi bir değerlendirme yapmadılar.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde son dönemde en fazla istifaların yaşandığı kuvvet olarak gündeme gelmesiyle dikkat çekiyor. Hava Kuvvetleri, 2009 yılında da iki istifa haberiyle sarsılmıştı.

Hava Harp Okulu'nun komutanı Tümgeneral Sinan Şanlı ile Ege'de "İt dalaşları" dahil en kritik operasyonları yapan 1. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı'nın iki numaralı ismi Tümgeneral Levent Türkmen istifalarını vererek görevlerinden ayrılmışlardı.

2007 Ağustos'unda da Tümgeneral Orhan Uğurluoğlu Savunma Bakanlığı'nda yerinde bırakıldığı, Hava Eğitim Kurmay Başkanı Tuğgeneral Karaca da uzatma aldığı gerekçesiyle istifa etmişti


İHA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler