YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ses kayıtları için ne dedi?
Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, son günlerde basında yer alan ses kayıtlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gerçeker olayla ilgili "Basından öğrendik, takip ediyoruz, araştıracağız"açıklamasında bulundu.
Ses kayıtları için ne dedi?
20 Mayıs 2010 / 09:35 Güncelleme: 20 Mayıs 2010 / 09:47

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay üyelerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili, ''Konuyu tam açıklığa kavuşturmadan bir kanaat belirtmek doğru değil. Araştırdıktan, gerekli incelemeyi yaptıktan sonra konunun takipçisi olacağım'' dedi.

Gerçeker, Yargıtay'a gelişinde, gazetecilerin son günlerde basında yer alan ve Yargıtay üyelerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin sorularını yanıtladı.

Ses kayıtlarında yargıya müdahale anlamına gelecek ifadeler bulunduğunu ve buna ilişkin soruşturma ya da inceleme başlatılıp başlatılmayacağının sorulması üzerine Gerçeker, ''Bunları basından öğrendik. Takip ediyoruz, araştıracağız, nedir, ne değildir, bir bakacağız'' karşılığını verdi.

Konuya ilişkin bir görüşme yapmadığını belirten Gerçeker, Yargıtay üyelerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının da yasa dışı yollarla elde edildiğini, bu yüzden öncelikle bunların doğru ya da yanlış olduğunun tespit edilmesi için görüşmeler yapacağını söyledi.

Hasan Gerçeker, ''Konuyu tam açıklığa kavuşturmadan bir kanaat belirtmek doğru değil. Araştırdıktan, gerekli incelemeyi yaptıktan sonra konunun takipçisi olacağım'' diye konuştu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler