YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seri katil Atalay Filiz cinayetleri itiraf etti
İzmir'de yakalanan Atalay Filiz, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Filiz, tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı kimliğinin deşifre olduğu korkusuyla öldürdüğü belirtildi. Filiz'in, "Beni yakacak diye korktum" dediği öğrenildi.
Seri katil Atalay Filiz cinayetleri itiraf etti
13 Haziran 2016 / 12:06 Güncelleme: 13 Haziran 2016 / 12:12

Ankara'da 2, İstanbul'da ise 1 cinayet suçundan aranan, dün İzmir'de yakalanan Atalay Filiz'in Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı.

Atalay Filiz'in poliste verdiği ifadesinde işlediği cinayetleri itiraf ettiği öğrenildi.

TARİH ÖĞRETMENİNİ KENDİSİNE "ATALAY" DİYE BAĞIRINCA ÖLDÜRMEYE KARAR VERMİŞ

Polisteki ifadesinde tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'yi kimliğini deşifre ettiğini tahmin ettiği için öldürdüğünü söyleyen Atalay Filiz "Başlarda bir sorun yoktu. Kimse benim kimliğimden şüphelenmemişti. Ancak cinayetten bir kaç gün önce Fatma Kayıkci bana arkadan 'Atalay' diye seslendi. Bunu duyunca şok oldum. Ancak o an bozuntuya vermedim. Durumu geçiştirdim.

Daha sonra oturduğumuz boş daireye bazen eşya koymak için girdiğinde eşyalarımı karıştırarak kimliğimi öğrenmiş olma ihtimali aklıma geldi. Beni yakalatmaması için onu ortadan kaldırmaya karar verdim" dediği öğrenildi.

ANKARA'DAKİ CİNAYETLERİ DE İTİRAF ETTİ

Asayiş Şube Müdürlüğünde yapılan sorgusunda Atalay Filiz'in Ankara'da işlediği cinayetleri itiraf ettiği belirtildi.

Atalay Filiz'in Ankara'da 2013 yılında da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova'yı kendisini cinayetle suçladıkları için öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Atalay Filiz'in ifadesinde "Paris'te ortadan kaybolan sevgilim Olga'ya ne olduğunu bilmiyorum. Ancak arkadaşlarım sürekli beni suçluyorlardı. Onu benim ortadan kaldırdığımı söylüyorlardı. Bu nedenle onlara kızıp onları öldürmeye karar verdim ve yaptım" dediği belirtildi.

KAYIP OLGA İÇİN İNTERPOLE BİLGİ VERİLECEK

Cinayet büro amirliğinde sorgulanan şüpheli Atalay Filiz, sorgusunda Paris'te esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan sevgilisiyle ilgili "Ona ne oldu, gerçekten bilmiyorum" dediği belirtildi.

Polis, Olga Seregina'nın kayboluşuyla ilgili Türkiye'de yapılan soruşturma kapsamında elde edilen verilerin İnterpol'le paylaşılacağını söyledi.

ZIRHLI ARAÇLA ADLİYEYE SEVKEDİLDİ

İzmir'de yakalanan Atalay Filiz, emniyetteki işlemlerinin ardından zırhlı polis aracıyla adliyeye sevk edildi.

İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak aranırken dün İzmir'de yakalanan Atalay Filiz'in Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı. Filiz, saat 10.15 sıralarında zırhlı polis aracıyla Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na götürüldü.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler