YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Şerefsizlere dur diyecek milli irade nerede?"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İstanbul Kazlıçeşme’de ’Milli Değerleri Koru ve Yaşat’ sloganıyla miting düzenledi. Devlet Bahçeli mitingin sonunda alandakilere Andımız'ı okuttu.
"Şerefsizlere dur diyecek milli irade nerede?"
05 Ekim 2013 / 18:04 Güncelleme: 05 Ekim 2013 / 18:14

Konuşmasını yapmak için saat 17.00 sıralarında kürsüye çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, miting alanını dolduranlar tarafından çoşkuyla karşılandı.
 
"Şerefsizlere dur diyecek milli irade nerede?"
 
"Büyük Türk milleti" diyerek konuşmasına başlayan Bahçeli, "Bu kabalığa şahit olmaktan övünüyorum. Buradaki kalabalık hepimizi daha da cesaretlendirmiştir. Türk’e kefen biçmeye çalışan şerefsizlere dur diyecek milli irade nerede? Şüphesiz buradadır. Şüphesiz Kazlıçeşme’dedir" dedi. Miting alanını dolduran kalabalık bu sözler üzerine "Vur de vuralım, öl de ölelim" diye sloganlar attı.
 
"Demokratikleşme hamleleri PKK'nın aklanması için seferber edildi"
 
Devlet Bahçeli, "Demokrasi en çok istismar edilen, özgürlük ise en çok yıpratılan ve gerçek anlamında koparılan kelime olarak hafızalara kazandı. İleri demokrasiyi, bölünme olarak belirleyen başbakan ve hükümeti demokrasiyi kuklaya çevirdi. Demokrasinin ruhuna aykırı olan ne varsa AKP tarafından uygulandı. Demokratikleşme hamleleri PKK’nın aklanması, temize çıkarılması ve taleplerinin karşılanması için seferber edildi" diye konuştu.
 
Gülsuyu Mahallesi'ni örnek gösterdi
 
"Milli kimliğimizi demokrasi ve özgürlük diye biçmeye çalışıyorlar" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Başbakan şunu bil ki, İstanbul seni ve pazarlık ortağın cani başını iyi tanımakta. Fetih ruhu bir kez daha ortaya çıkan, Türk milletinin önündeki AKP-CHP-BDP- PKK ve İmralı Canisini yıkıp geçecektir. Sokaklar suç örgütüne teslim edildi. İstanbul’un birçok semti Maltepe Gülsuyu Mahallesi gibi teröristlerin cirit attığı yer haline geldi. Devletimizin varlığı ve milletimizin bütünlüğü tehlikelerle yüz yüzedir. Bu konu bir beka meselesi haline döndü" dedi.

 

DHA

21:53
 // MİLLİ TÜRKLÜK KOMİTESİ
Führer efendi çok coşmuş, gürlüyor. Hele bir yağın da görelim....
05 Ekim 2013 21:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler