YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Serdar Tuncer'den tek cümleyle insanlık dersi
Dün Twitter hesabından takipçilerine gönderdiği bir mesajla CNN Türk ile yollarını ayırdığını açıklayan Serdar Tuncer, istifasının nedenini anlattı.
Serdar Tuncer'den tek cümleyle insanlık dersi
04 Nisan 2015 / 03:00 Güncelleme: 04 Nisan 2015 / 08:14

Doğan Medya Grubu'nun terör örgütünün propagandası anlamına gelecek yayınları ve bu gruba mensup bazı çalışanların DHKP-C'yi aklayan açıklamalarının yankısı sürüyor. Doğan Medya Grubu'nun bugün yaptığı açıklama tepkileri daha da arttırdı.

Aydın Doğan medyasına kurum içerisinden de itiraz sesleri yükselmeye başladı. Dün Twitter hesabından takipçilerine gönderdiği bir mesajla CNN Türk ile yollarını ayırdığını açıklayan Serdar Tuncer, istifasının nedenini Sabah.com.tr'ye anlattı.

CNN Türk'te çalışmaya başlamıştım çünkü...

İki sene evvel CnnTürk'te programa başladım, neden diyenler oldu. Herkes kendince bir yorum yaptı o vakit: Para için, ihanet, adam değilmiş … Herkes kendi değer yargısı nasılsa o pencereden tahlil etti vaziyeti. Müthiş ironi! Oysa bir derdim vardı. Kutuplaşmanın, bölünmenin, ötekileştirmenin önüne geçmek için bir şeyler yapmalıydık. Şu meşhur yüzde elli meselesi…

İzleyiciyle asgari müşterekte buluşuyorduk ancak...

O da öyle değildi bana sorarsanız. AK Parti'nin % 50'lik kitlesi, MHP seçmeniyle, BDP seçmeninin belki % 70'iyle, hatta CHP kitlesinin bir kısmı ile asgari müştereklerde buluşuyordu. BDP, Fazilet, oy kullanmayanı da ilave edin buna. % 85'le 15'in çatışması. İşte o %'15 e de bir şeyler söylenmeliydi. Allah, din, peygamber, medeniyet, Osmanlı… "Bunlar sizin zannettiğiniz gibi değil!" Bunları o kitlenin seyrettiği mecrada ifade edeceksiniz ki, anlamı olsun. Bu niyetle çıkmıştık yola.

Şehit savcıya o haksızlık yapıldıktan sonra nasıl durabilirdim?

Eleştiriyi, hatta ne kadar taviz vermeseniz de kendi tutarlılığınızı zedelemeyi göze alarak bir yola çıkıyorsunuz yani. Zaman zaman kurum içinde, hatta yayında ifade ettiğim eleştirilerim oldu. Karşılık da buldu bunlar kimi zaman. Barış Tünay ismini muhabbetle yad etmeliyim burada. Ama en son mesele, o başka! Yenilir yutulur tarafı yok, izahı yok.

Adliyede bir savcı teröristler tarafından katledilecek, Mirgün böyle bir tweet atacak, Radikal o fotoğrafı yayınlayacak, Hürriyet o fotoğrafı manşetine çıkaracak ve siz o grupta yayın yapmaya devam edeceksiniz, olmaz! Ama Mirgün özür diledi diyorlar. Neden sonra? Özürde samimi ise o tweet neden orada duruyor hala? Berkin'in ailesinin 'biz yokuz' dediği sabah, Hürriyet 'Berkin'e İhanet' diyor.

Şehit babanın çocuğunun gözlerini gördükten sonra nasıl kalacaksınız?

Savcı, savcının ailesi, iki evladı, terörün dehşeti… Hiçbiri yok! Buna nasıl tahammül edeceksiniz? 10 yaşında bir çocuk babasının cenazesinde ellerini açıp dua ediyor, gözlerinin içinde adını henüz koyamayacağı bir acı… Ve sizin bir kalbiniz var! O gözleri görüp o kurumda nasıl kalacaksınız? Vaziyet bundan ibaret…

 

SABAH

Etiketler:
adamsin
 // dirilis
Kardeşim bu ilkeli tavrın her türlü taktirde değer allah yolunu acık etsin


...
03 Nisan 2015 Cuma 22:39
20:25
 // M Sami
Allah (C.C.) Razi olsun guzel insan....
03 Nisan 2015 20:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler