YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Serdar Kadakal, son yolculuğuna uğurlandı
Serdar Kadakal, son yolculuğuna uğurlandı
15 Eylül 2013 15:50
Kadıköy'de, polisin kullandığı biber gazı sonucu kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği iddia edilen Serdar Kadakal, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Kadakal’ın ablası Sibel Karacan, medyada kardeşinin ölümüne ilişkin haberlerin yersiz olduğunu, Adli Tıp raporu kendilerine ulaşmadan ölüm nedeninin belli olmayacağını söyledi. 

Kadıköy’deki eylemler sırasında hayatını kaybeden Serdar Kadakal için Tüccarbaşı Böcekli Camii'nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Kadakal'ın cenaze törenine, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, ailesi ve sevenleri katıldı. Cenazede Serdar Kadakal'ın eşi Gülay Kadakal ve annesi Arzu Kadakal, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze namazının kılınmasının ardından Kadakal için helallik alındı. Kadakal'ın cenazesi toprağa verilmeK üzere Beykoz Paşabahçe Mezarlığı'na götürüldü. Cenaze sonrası Kadakal'ın aile, slogan atmak isteyen gruplara izin vermedi. 

Kadakal'ın ablası Sibel Karacan, cenaze sonrası kardeşinin ölümüne ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Serdar Kadakal'ın otopsi sonucunun açıklanmadan kesin ölüm nedeninin anlaşılamayacağını söyleyen Karacan, "Serdar kendine özel biriydi. Hastaneye götürüldüğü halde ölü olarak ilk kayıtlara geçti. 45 dakika kalp masajı yapıldı. Çok genç olduğu için ve olayların çok içinde olduğu için şüpheli gördüğü nedeniyle savcılığa bilgi verdik. Onun üzerine biz de otopsi yapılmasını istedik." dedi. 

Aile olarak otopsi yapılmasına karar verdiklerini anlatan Karacan, "Kardeşimin kalp pili yoktu. Sadece 96 yılında kalp kapaklarından ameliyat olmuştu. Buna bağlı olarak ilacını kullanıyordu. 2 ,3 gün kullanmaması ölüme sebebiyet vermek değildir. Kardeşim Moda'da oturuyordu ve motosiklet tutkunuydu. Etrafında çok sevilen biriydi. Kadıköy'de barlar sokağında uzun zamandan beri tanınmış biriydi. Otopsi raporu açıklanmadan da ben ölüm nedeni budur diyemiyorum. Ama bilinen bir şey var olayların olduğu yerin zaten 200 metre ötesinde oturuyordu. Bundan sadece kardeşim değil orada yürüyen insanlar da etkilenmiştir." ifadelerini kullandı. 

Kardeşinin daha önce kalp krizi geçirmediğini söyleyen Siber Karacan, "Ölümüne de doktor kalp krizi olarak zaten yazmadı. Ön otopsi raporu verilmedi. Bize yardımcı olan avukatı baro aracılığıyla tanıdık. Hiçbir yönlendirmede, provokasyonda bulunmadı. Yardımcı olmadı yol gösterdi sadece. Çok sağduyulu yaklaştı." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler