YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Serbest bırakılma nedenleri
İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, komutanların neden serbest bırakıldığını açıkladı.
Serbest bırakılma nedenleri
25 Şubat 2010 / 22:09 Güncelleme: 25 Şubat 2010 / 22:11

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, emekli Orgeneral İbrahim Fırtına ve emekli Oramiral Özden Örnek'in serbest bırakılmasına ilişkin, ''Aralık ayında yine ifadelerini alıp serbest bırakmıştık. Delilleri karartma teşebbüslerine rastlamadık. Dolayısıyla 2-3 ay önce serbest bıraktığımız halde adreslerini terk etmedikleri için bu gerekçeyle kaçmayacakları düşüncesiyle serbest bıraktık'' dedi.

Çolakkadı, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çolakkadı, ''İki paşayı serbest bıraktık. Aralık ayında yine ifadelerini alıp serbest bırakmıştık. Kaçmadılar. Aradığımızda yeni suçlarından dolayı tekrar adreslerinde bulduk. Delilleri karartma teşebbüslerine rastlamadık. Tutuklamanın en önemli sebebi, kaçma ve delilleri yok etme ihtimali. Dolayısıyla 2-3 ay önce serbest bıraktığımız halde adreslerini terk etmedikleri için bu gerekçeyle kaçmayacakları düşüncesiyle serbest bıraktık'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Haklarındaki soruşturma devam ediyor mu?'' şeklindeki sorusu üzerine de Çolakkadı, ''Tabii devam ediyor. Sadece serbest bıraktık, soruşturma sürüyor. Şu an için içeriğine giremiyorum. Yani serbest bırakma gerekçemiz bu'' dedi.

Çolakkadı, ''Arama ve gözaltına almaların usulsüz olduğu'' yönündeki iddialara ilişkin soruları yanıtsız bırakarak, adliyeden ayrıldı.  AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler