YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şener ve Şık arasındaki irtibat
Ergenekon'un son dalgasında tutuklanan Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın Soner Yalçın'a bağlı bir yapı içersinde faaliyet gösterdiği öne sürüldü...
Şener ve Şık arasındaki irtibat
07 Mart 2011 / 11:45 Güncelleme: 07 Mart 2011 / 11:46

Şener'in doğrudan Yalçın ile irtibatlı olduğu Şık'ın ise Yalçın ile doğrudan değil Şener aracılığıyla Yalçın'la irtibat kurduğu teknik takipte ortaya çıkarıldı. Odatv'den ele geçirildiği belirtilen "Şık-Sabri Kitap" dosyasındaki bir belge ise ası geçen isimlerin birbirleriyle olan bağlantılarını ve amaçlarını deşifre etti. Her iki gazeteci, derin yapının talimatları doğrultusunda Ergenekon soruşturmalarını boşa çıkartmak amacıyla kitap yazmakla suçlanıyor.

Kitaplarının zamanlaması da ayrıca dikkat çekiyor. Soner Yal-çın'ın koordinasyonunda her iki ismin hazırladığı kitapların seçim öncelerine denk getirildiği görülüyor. Nedim Şener'in yardım ettiği iddia edilen Hanefi Avcı'nın kitabınının referandum öncesine Ahmet Şık'ın hazırladığı ve Sabri Uzun imzasıyla çıkartılması planlanan kitabın ise 12 Haziran seçimleri öncesine denk getirilmek istendiği öne sürülüyor.

Ahmet Şık'ın Nedim Şener'le olduğu gibi Sabri Uzun ve Emin Aslan'la da irtibatının olduğu teknik takibe takıldığı belirtiliyor. Ergenekon konusunda medya üzerinde yeterli etki oluşturulamadığı için operasyonun kitaplar üzerinden yapılmasının planlandığı belirtiliyor. Nedim Şener'in, Soner Yalçın ile irtibatı olmadığını söylemesine rağmen teknik takip sonucunda bütün detayların tespit edildiği kaydediliyor. Şener'in oldukça dikkatli yaptığı belirtilen irtibatının yanı sıra Ahmet Şık, Sabriz Uzun, Hanefi Avcı ve Emin Arslan arasındaki bağlantıyı da Odatv'den çıkan "Şık-Sabri Kitap" dosyasındaki bir belgenin net şekilde ortaya koyduğu belirtiliyor.

Nedim'i kutlarım Ahmet'i çalıştırsın

■ Sabri'nin Kitap konusunda çekincesi var ikna etmeye çalışalım, kitabı seçimden önce yetişmeli.

■ Nedim, Ahmet Şık'la bu konuda görüşsün,

■ Kitaba çalışırken cesur olun. Çıkarma ve ekleme yapmaktan çekinmeyin.

■ Bu kitap Simon'dan daha kapsamlı olmalı.

■ Nedim'i kutlarım. Ahmet'i çalıştırsın.

■ Hanefi çıkacak ve size katılacak. Emin ve Sabri'ye moral verin. Sabri adıyla çıkmasına zorlayın.

■ Çabuk olması şart. Seçimden önce yetişsin. (Bugün)

irtibat
 // yusuf kenç
Bu dinci medyada her iftira mubah!!!!!!!!!!!...
08 Mart 2011 00:26
Uysada uymasa da
 // KızılKurt
bu ifadelerden yola çıkarak eğer tutuklama yapılıyor ise...bunlar kendine muhalif olan tüm insanlara ergenekon diyorlar ve yaptıkları tamamen siyasi tutuklamadır..! Savcılar durumdan görev çıkartır hale gelmiştir..Çünkü, iktidarın istediği işleri yapanlar yargıtay üyeliği ile ödüllendirilmektedir..göze hoş görünmek için takla atan bir yargı var.....
07 Mart 2011 12:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler