YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şener Eruygur Ergenekon soruşturması kapsamında tu
Şener Eruygur Ergenekon soruşturması kapsamında tu
Şener Eruygur Ergenekon soruşturması kapsamında tu
08 Ağustos 2008 / 20:32 Güncelleme: 08 Ağustos 2008 / 00:00

Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Orgenenal Şener Eruygur'u ziyaret eden ADD Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Kazım Arslan, "Sayın Eruygur'u cezaevi şartlarından korkmuş, üzgün buldum" dedi.


Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Kazım Arslan, dernek başkanı emekli orgeneral Şener Eruygur'u tutuklu bulunduğu Kocaeli Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde ziyaret etti.


Dernek üyeleri, otomobiller ve bir otobüsle Kocaeli'nin Kandıra ilçesindeki cezaevinin karşısına geldiler. ADD Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu, burada yaptığı açıklamada, Genel Başkanları Eruygur ve pek çok aydının haksızlığa uğradığını ileri sürdü. ''Hayatlarını ülkemize adamış insanların terör suçu nedeniyle cezaevinde tutuklu olmalarını Türkiye'nin sindirmesi mümkün değildir'' diyen Uslu, devlete ve adalete güvendiklerini, ancak devleti yanlış yönetenlere güvenmediklerini ifade etti.


Konuşmaların ardından ADD Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Kazım Arslan, Şener Eruygur ile görüşmek üzere Kocaeli Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne girerek Eruygur'a ziyarette bulundu. ADD Genel Sekreteri ve Başkan Vekili Suay Karaman ise Kocaeli'ne Genel Yürütme Kurulu toplantısı ve Eruygur'u ziyaret etmek için geldiklerini belirtti.


Eruygur'u ziyaret etmek için Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat ettiklerini, Başsavcılığın bugün yalnızca Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Kazım Arslan'a izin verdiğini, kendisi ile birlikte ADD Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu'nun ise 11 Ağustos Pazartesi günü için ziyaret izni aldığını dile getiren Karaman, ziyarette Eruygur'a derneğin işleyişi, olağan süreçte yapılan etkinliklerle ilgili bilgi vereceğini, isteklerini dinleyeceğini kaydetti. Ellerinde Eruygur'un posterini bulunan grup üyeleri, açıklamaların ardından cezaevinin karşısındaki alandan ayrıldı.


KORKMUŞ VE ÜZGÜN GÖRÜNÜYORDU
 Eruygur'u ziyaret eden Arslan, cezaevi çıkışı yaptığı açıklamada, avukat olduğu için hem hukuki, hem de nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi. Eruygur'un özel bir mesajı olmadığını, gelişmeleri takip ettiğini, iddianamenin bir an önce belirlenmesi ve adil yargılanma istediğini dile getiren Arslan, kendilerinin de davayı yakından takip ettiğini, gereken girişimlerde bulunacaklarını bildirdi.


Arslan, şunları söyledi: ''Cezaevi şartlarında korkmuş, üzgün olduğunu gözlemlediğim sayın Eruygur, iddia edildiği gibi bir oluşumun içine girmediğini, böyle bir irtibatı bulunmadığını söyledi. Devlete yıllarca hizmet eden, Atatürkçü kişiliğiyle ön plana çıkan bir kişinin 'terör örgütü' diye tanıtılan oluşumda bulunamayacağını kaydetti.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler