YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şener, Erbakan'la ne konuştu?
Şener, Erbakan'la ne konuştu?
19 Ağustos 2010 08:00
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Erbakan ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, ''Necmettin Erbakan ile yaptığımız görüşme doğrudan doğruya nezaket ziyaretine dayanmaktadır'' dedi.

Şener, bazı ziyaret ve temaslarda bulunmak için geldiği Bursa'da Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (DOSABSİAD) iftarına katıldı. Gazetecilere açıklama yapan Şener, Türkiye'de siyasi diyaloğun, önemli eksiklik olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde eski Başbakan Necmettin Erbakan ile yaptıkları görüşmenin kamuoyunda tartışıldığını anımsatan Şener, şunları söyledi:

''Siyasi parti liderlerinin veya siyasetçilerin birbirleriyle ilişkilerini kesmiş olması durumu, siyasetin kavgayla, küfürle, inatlaşmayla sürdürülmesinden kaynaklanmakta. Bu durum da ülkeye zarar vermekte.

Aslında bir siyasi parti genel başkanının başka siyasi partileri ziyaret etmesi, başka siyasi parti kimliklerini ziyaret etmesi, ülke adına sevindirici bir durumdur. Ülkenin diyaloğa ihtiyacı var. Siyasilerin birbirleriyle diyalog kurmasına ihtiyaç var. Necmettin Erbakan ile Erbakan Hoca ile yaptığımız görüşme doğrudan doğruya nezaket ziyaretine dayanmaktadır. Önümüzdeki günlerde, haftalarda diğer bazı önemli siyasi kimlikleri ziyaret etmeye, ülke meselelerini tartışmaya devam edeceğim.''


-HALK OYLAMASI-


Abdüllatif Şener, 12 Eylülde yapılacak halk oylamasına ilişkin ''Bu Anayasa kabul edilse de mevcut Anayasa (1982 Anayasası) olmaya devam edecektir'' değerlendirmesinde bulundu.

Parti olarak, Anayasa değişikliğini ''mütevazi küçük bir adım'' gördükleri için herhangi bir kampanyanın içinde olmayı uygun görmediklerini anlatan Şener, sadece içeriğine bakarak ''evet'' eğilimi belirlediklerini anlattı.

Şener, Hükümet tarafından hazırlanan yeni pakete farklı bir anlam yüklemenin yanlış olacağını savunarak, ''Bu paket, bazı siyasi partilerin , 'evetçi hayırcı' kampanyaları düzenleyerek, karşılıklı kaba sözlerle, hareketlerle vatandaşları ayrıştırmaya çalıştıkları kadar önemli bir paket değil. Bu pakete, ne evetçilerin, ne de hayırcıların iddia ettiği bir anlamı yüklemek doğru değildir'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler