YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şendiller: Kaza değil, suikasttır
Şendiller: Kaza değil, suikasttır
27 Mart 2012 15:43
Eski BBP Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Şendiller, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin ifade verdi.

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmayı yürüten Malatya Özel Yetkili Savcısı Şeref Gürkan, Eski BBP Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Şendiller'in ifadesine başvurdu.

Malatya Adliyesi'ne gelerek savcı Gürkan'a 3 saate yakın ifade veren Ökkeş Şendiller, adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Olayın kaza değil, suikast olduğuna başından beri inandığını söyleyen Şendiller, suikastın arkasında neyin olduğu konusunun yargı takibinde bulunduğunu söyledi.

Soruşturmadan hayırlı sonuçlar çıkacağını umduğunu belirten Şendiller, ''Ben kaza olduğuna inanmıyorum. Kaza diye de hiçbir zaman ifade etmedim. Bu normal bir kaza değildir. Bu suikasttır. Ama suikastın arkasında ne var, ne yok bunu yargı takip ediyor. İnşallah hayırlı sonuçlar çıkacaktır'' diye konuştu.

Şendiller, soruşturmanın geldiği aşamayla ilgili olarak da ''Geldiğimiz nokta itibariyle bir arpa boyu yol alınmış gözükmüyor'' dedi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler