YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sen padişah mısın?"
30 Ağustos törenine geç kalan Aydın Valisi ile CHP'li vekil arasında tartışma çıktı... CHP'li vekil Fatih Atay,Vali Coş'a "Sen padişah mısın? Nasıl gecikiyorsun? Bu kadar insan seni mi bekleyecek?" diye tepki gösterdi...
"Sen padişah mısın?"
30 Ağustos 2010 / 13:55 Güncelleme: 30 Ağustos 2010 / 14:04

Son dönemin en çok tartışılan isimlerinden biriydi o. Aydın'da MHP binasına asılan afişi çıkarttırması ile bir anda gündeme oturan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş bugünde bir başka tartışmanın baş kahramaıydı....

30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine geç kalan Vali Hüseyin Avni Coş, CHP milletvekili Fatih Atay'ın tepkisi ile karşılaştı... İkili arasında yaşanan tartışma törene damgasını vurdu...

Aydın'daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları saat 08.45'de Atatürk Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Protokolün tören alanında yerini almasına rağmen Vali Coş'un törene geç kalması CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay tarafından tepkiyle karşılandı.

Tören alanındaki yerini almak üzere olan Vali Coş'a "Sen padişah mısın? Nasıl gecikiyorsun? Bu kadar insan seni mi bekleyecek?" demesi üzerine alanda bir anda sinirler gerildi.

Atay'ın sözlü atışması karşısında sükunetini koruyan Vali Coş; protokolün ön sırasındaki yerinden ayrılarak 2'inci sırada diğer milletvekilleriyle birlikte bulunan Fatih Atay'ın yanına gelerek, "Hayır ben kendimi padişah zannetmiyorum. Ben ne dediğimin farkındayım. Siz ne dediğinizin farkında mısınız?" diye cevap verdi.

Protokolde tartışan Vali Coş ile Fatih Atay arasında yaşanan gergilik Aydın Garnizon Komutanı Tuğgeneral Arif Çetin ve MHP'li vekil Ali Uzunırmak'ın araya girmesiyle yatıştı.

Çelenk koyma töreninin ardından yeniden karşı karşıya gelen Vali Coş, Atay ikilisi arasındaki gerginlik devam etti. Daha sonra Atatürk Meydanı'nda devam eden Zafer Bayramı kutlamaları sırasında da Vali Coş ve CHP'li Fatih Atay'ın yüzlerine yaşanan tartışmanın gerginliği yansıdı.

"DEVLETİN VALİSİ OLUN"

Törenden sonra Vali Coş ile arasında yaşanan diyaloglara değinen Fatih Atay, "Benim Sayın Valiyle kişisel olarak hiçbir sorunum yok. Sayın Vali daha önceki açıklamalarında partime ve bana yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Şahsıma yönelik sarf ettiği 'ördek' benzetmesinin ne anlama geldiği yönündeki tepkimi ilk karşılaşmamızda göstereceğimiz yazılı olarak açıklamıştım. Ve ilk karşılaşmamızda bu oldu. Kendisine 'Sayın Vali, siz daha önce hükümetin valisi olduğunuzu açıklamıştınız. Bu tören devletin töreni. Hükümetin valisinin devletin töreninde işi yok. Önce devletin valisi olun. Siz kim oluyorsunuz bir milletvekiline 'Ördek' siyebilirsiniz. Siz kendinizi padişah mı yoksa kral mı sanıyorsunuz ' diyerek, tepkimi ifade ettim. Aramızda bu tartışmalar yaşandı" şeklinde konuştu.

"TÖRENİN SAYGINLIĞINA YAKIŞMADI"

Tören alına gelir gelmez önce protokolle selamlaştığını anımsatan Vali Coş da, yaşananları şöyle anlattı: "Arkadaşlarımızın elini sıktık, bayramlarını kutladık. Ama söz konusu şahıs, farklı şeyler söylemek istedi. Orada bir siyasi gösteri yapmak istedi. Tabi bu günün anlam ve önemine uygun düşmeyen bir yaklaşımdı. Fevkalade üzüldük. Törenin saygınlığına ve o ortama uygun düşmeyen şeyler yaşandı. İnsanların küskünlükleri, dargınlıkları ve husumetleri olabilir. Ama bunarlın yeri bayram alanı, tören alanı değildir. Aydın ve Aydınlıya yakışmayan bir tablo. Böyle bir tabloya sebebiyet veren arkadaşlarımız için biz üzüntü duyuyoruz. Başka söyleyecek bir şeyim yok"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler