YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sen ahlak zabıtası mısın?"
"Sen ahlak zabıtası mısın?"
05 Şubat 2011 15:39
Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç'un dün Defne Joy Foster'ın ölümü ile ilgili yazdığı yazıya bir çok kesimden eleştiri geldi. Son olrak Çağdaş Gazeteciler Derneği konuyla ilgili bir açıklama yaptı, Uluç'un özür dilemesi gerektiğini söyledi...

Çağdaş Gazeteciler Derneği(ÇGD) Genel Başkanı Ahmet Abakay, Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç'u Defne Joy Foster'ın ölümüyle ilgili yazdığı yazı nedeniyle eleştirerek, Uluç'un Defne Joy Foster ve oğlundan özür dilemesi gerektiğini söyledi...

Abakay, yaptığı yazılı açıklamada, gazeteci Uluç'un 4 Şubat günkü yazısında ''Evli barklı, çocuklu kadın neden bir başkasının evine gitmiş. Boşanma kararı mı almış, evini mi ayırmış  şeklinde ifadeler kullandığını hatırlatarak, ''Bütün bunlardan sana ne  Sen ahlak zabıtası mısın  Savcı mısın, hakim misin  Ölen bir kadını mahkum edip, aşagılayıp, cezalandırıp toplumun önüne atıyorsun. Sana yanıt veremeyecek, kendini savunamayacak durumda olan bir kişiye hakaret ettiğinin farkında mısın  Bu hakkı sana kim veriyor '' diye sordu.

Foster'ı özel yaşamı nedeniyle sadece eşinin, annesinin ve babasının eleştirebileceğini belirten Abakay şunları kaydetti:

''En Ağır söz ise, 'Su testisi su yolunda kırılır'mış. Bu eleştiri, yorum değil kişiliğe ilkel bir saldırıdır. Unutmayın ki en azından (gıyabında) Defne Foster'e ve minik oğluna özür borcunuz var. Bu çocuk büyüyüp delikanlı yaşına geldiğinde, bu yazını okuduğunda 'kendisini namus komiseri yerine koyan bu saygısız adam ne hakla annemi aşağılamış, hakaret etmiş' demeyecek midir  Yazık Hıncal Uluç, çok yazık. Bu hallere düşmemeliydiniz.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler