YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Semih Özakça ve Nuriye Gülmen davasında tahliye kararı
Açlık grevi yapan tutuklu Semih Özakça hakkında mahkemeden tahliye kararı verildi. Nuriye Gülmen hakkında ise tutukluluğa devam kararı çıktı.
Semih Özakça ve Nuriye Gülmen davasında tahliye kararı
20 Ekim 2017 / 16:36 Güncelleme: 20 Ekim 2017 / 17:11

Olağanüstü hal kapsamında çıkartılan kanun hükmünde kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilen, işlerine dönmek amacıyla açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından yargılanmalarına devam edildi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın duruşmasında, tutuklu sanık Semih Özakça ve tutuksuz sanık Acun Karadağ salonda hazır bulunurken, tutuklu sanık Nuriye Gülmen ise sağlık sorunları gerekçesiyle duruşmada hazır edilemedi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde sanık avukatlarının tahliyeye yönelik beyanlarının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti ara kararını açıkladı.

KARAR AÇIKLANDI

Buna göre mahkeme heyeti, sağlık problemleri gerekçesiyle Özakça'nın adli kontrol şartıyla ve ev hapsiyle tahliyesine, hakkındaki somut deliller ve tanık beyanları doğrultusunda Gülmen'in ise tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşmanın öğleden önceki bölümünde tanık Berk Ercan'ın beyanları dinlenilmiş, duruşma savcısı ara karar için verdiği mütalaasından sanıkların tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini talep etmişti.

 // Ömer
Sevgili Hurşit , Burası Türkiye..; moralmanı nı yüksek tutman için, dünyayı toz pembe görmek için ... KoLyeLiikeLkitgiLLer medyasını izle. Oku vs...
20 Ekim 2017 20:14
 // Uykucu
Can itini de anayasa mahkemesi tahliye edip kacisina sebeb olmadi mi?...
20 Ekim 2017 19:09
terörist
 // saim
Hani dhkpc tkpml tikko üyesiydiler...
20 Ekim 2017 18:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler