YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'deki hain saldırıdan sonra TSK'dan ilk açıklama
Şemdinli'deki hain saldırıdan sonra TSK'dan ilk açıklama
10 Temmuz 2016 14:41
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'nın yola yerleştiridiği patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 askerimiz şehit oldu. Terör saldırısı ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı da açıklama yaptı.

Şemdinli - Aktütün'de askeri araç geçişi sırasında yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda 4 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını öğrenildi.

TSK'dan açıklama

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 4 askerin şehit olduğu terör saldırısı ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı da açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"10 Temmuz 2016 Pazar günü saat 12.05’de, Hakkâri/Şemdinli Beyyurdu-Aktütün karayolunda yol kontrolü yapan unsurlarımızın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, dört kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Yaralı silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler