YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'de kayak merkezi...
Şemdinli'de kayak merkezi...
25 Şubat 2012 21:50
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde kurulan kayak merkezi törenle açıldı.

Güzel Konak Köyünde düzenlenen açılış törenine, Şemdinli Kaymakamı Mesut Gençtürk, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı İbrahim Yağız, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geniş güvenlik önlemlerin alındığı törende konuşan Kaymakamı Mesut Gençtürk, İlçe'de kurulan kayak merkezinin bir başlangıç olduğunu belirterek, sosyal ve kültürel faaliyetlere yoğunluk vereceklerini söyledi.

Gençtürk, ''Güzel ülkemizin güzel köşelerinden bir tanesi Şemdinli'de böyle güzel bir tesiste hep beraber böyle kaymak çok zevkli, çok güzel. İlçemizde insanlar inşallah burada güzel bir başlangıç yaparlar. Bunuda daha öteye götürürler. Buradan nice şampiyonlar çıkar. Güzel bir aktivitenin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Yapılan konuşmanın ardında kızak, kayak ve kardan adam yapma yarışmaları düzenlendi. Yarışmalarda dereceye girenlere, İlçe Kaymakamlığı tarafında değişik ödüller verildi.

Açılışa katılan vatandaşlar kayak ve kızaklarla kayarken bazı vatandaşlar ise beraberlerinde getirdiği iç lastiklerle kayarak doyasıya eğlendiler.

Kayak merkezine gelen ve kaymayı bilmeyen bazı gençlere ise polis memurları yardım etti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler