YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'de dev operasyon: 42 terörist öldürüldü
Hakkari Şemdinli'de 3 gündür devam eden operasyonda 42 terörist öldürüldü.
Şemdinli'de dev operasyon: 42 terörist öldürüldü
09 Kasım 2012 / 20:16 Güncelleme: 09 Kasım 2012 / 20:39

Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların, ilçeye bağlı Derecik beldesi ile Aktütün köyü arsında kalan bölgede terör örgütü mensuplarının olduğu yönünde ihbarda bulunduğu belirtilerek, 7 Kasım günü güvenlik güçleri tarafından söz konusu bölgede operasyon başlatıldığı ifade edildi.

Operasyonların halen devam ettiği bölgede, bir grup teröristi tespit eden güvenlik güçlerinin, kaçmaya çalışan teröristlerle sıcak temas sağladığının vurgulandığı açıklamada, çıkan çatışmada bir kadın teröristin etkisiz hale getirildiği, bir erkek teröristin de sağ olarak yakalandığı kaydedildi.

Açıklamada, bölgede yapılan aramalar esnasında 6 el bombası, 3 roketatar mühimmatı, 4 havan mermisi, 3 telsiz, çok miktarda pil ile patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, yaşam malzemesi ve ilaç bulunduğuna işaret edilerek, şöyle denildi:

''Hava kuvvetleri ile desteklenen ve üç gündür devam eden operasyon süresince 42 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 askerimiz şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Güvenlik güçlerimizin geçici köy korucularımızla destekli başlattığı geniş çaplı operasyon devam etmektedir.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler