YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'de çatışma: 1 şehit
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu.
Şemdinli'de çatışma: 1 şehit
21 Ağustos 2010 / 15:58 Güncelleme: 21 Ağustos 2010 / 18:42

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada, 1 uzman onbaşı şehit oldu; 4 terörist silahları ile ölü olarak ele geçirildi.
Hakkâri Valiliği'nde yapılan açıklamaya göre, 21 Ağustos 2010 tarihinde sabah saatlerinde Şemdinli Aktütün karayolu üzerinde Aktütün yakınlarında eylem hazırlığı içinde olan terör örgütü mensupları ile sağlanan temasta açılan ilk ateş sonucu 1 uzman onbaşı şehit oldu.
 

Açıklamada, şehit olan askerin helikopterle Fatih Kışlası'na oradan da ambulansla Hakkâri Askeri Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi.
 

Yapılan operasyonda 2'si bayan olmak üzere 4 terör örgütü mensubu silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildiği ve operasyonların devam ettiği belirtildi.
 

Açıklamada, ayrıca, aynı gün içerisinde Hakkâri - Şemdinli kırsalında bulunan Şemdinli-Derecik yolunda patlayıcı araması yapan güvenlik güçlerince naylona sarılmış şüpheli bir paketin bulunduğu yapılan incelemede şüpheli cismin yaklaşık 25 kilogramlık bidon içerinde toz TNT içeren el yapımı patlayıcı olduğu anlaşıldığı ve bölgeye sevk edilen unsurlar tarafından söz konusu patlayıcının yerinde imha edildiği belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler